Profesionální péče od Estetická chirurgie

12.04.2023
0 Comments

Profesionální péče od Estetická chirurgie je tím nejdůležitějším momentem, který rozhoduje o kvalitě budoucí operace prsou. Jen opravdoví odborníci a zkušení plastičtí chirurgové dokážou ženám pomoci s trvalým vylepšením jejich vzhledu. Existuje mnoho dotazů, které se objeví ve spojitosti s operativním zvětšením horního objemu u žen.  Bohužel existuje také mnoho dohadů, nepravd a spekulací, které od plastických operací ženy odrazují. Které dotazy jsou nejčastější a jak na ně odpovídají profesionálové? 

Jaké jsou typy plastických operací prsou?

Operace ženských ňader je jednou z nejčastějších a nejvyhledávanějších estetických operací vůbec. Existují dva základní typy operací, které ženy podstupují.

  • Modelace, která řeší tvar – upravuje povislá prsa po kojení nebo při výraznějším zhubnutí. Může také upravovat tvar ňader v případě jejich asymetrie.
  • Augmentace, ta zvětšuje objem prsou pomocí vložení konkrétního typu implantátu.
  • Augmentace s modelací během jedné operace.

Pro koho je vhodná plastika prsou?

V podstatě pro všechny zdravé ženy. A nejen pro ně. Plastická operace řeší změnu vzhledu prsou nejen z estetických, ale i ze zdravotních důvodu – například při odejmutí rakovinového nádoru z ňadra. Augmentace nebo mammaplastika patří mezi operace, které se provádějí v celkové anestezii. Dnešní šetrná anestetika však nabízejí maximální komfort s minimem rizik.

Silikony v těhotenství a při kojení?

Kdysi bylo toto téma považováno za docela kontroverzní. Někteří lékaři nedoporučovali augmentaci ženám, které teprve plánovaly těhotenství a kojení. Vzhledem k tomu, že neexistuje žádná přímá zdravotní kontraindikace, dnešní lékaři proti augmentaci před mateřstvím většinou nic nenamítají. Silikonový implantát a jeho přítomnost v ženském prsu nijak neomezuje ani neohrožuje prsní žlázu a její funkci při kojení. Prsní implantát se totiž ukládá pod mléčnou žlázu a nebo pod prsní sval. Během operace není tak mléčná žláza a budoucí kojeni vůbec nijak dotčeno. 

Živým důkazem, že kojit se dá i se silikony,  je například známá sexbomba Pamela Anderson, která se tento rok objevila v dokumentárním filmu o jejím životě. Samozřejmě existují i výjimky, které po plastické operaci s vložením silikonového implantátu nemohou kojit. Takové výjimky existují i mezi ženami bez plastické operace. Některé kojí bez problémů, pro jiné je kojení noční můrou.

Trochu jinak je to při mammaplastice, čili modelaci. U některých žen totiž při operaci dochází k redukci tkáně a může se tak dotknout i prsní žlázy. Tato eventualita nastává například při zmenšování prsou. Augmentace kombinovaná s výraznější modelaci poprsí je tedy opravdu doporučována raději ženám, které již neplánují mateřství a kojení. Mammaplastiku však většinou chtějí ženy právě po období kojení, kdy jejich ňadra ztratí původní pevnost a estetické přednosti.

Zvětšení prsou a těhotenství: co očekávat a jak se připravit?

V těhotenství se ňadra ženy ve většině případů zvětší až o několik velikostí. Vše záleží na genetických dispozicích ženy a také na tom, do jaké míry přibere na váze. Vlivem hormonálních změn se ale ňadra samozřejmě zvětšují a nabývají na objemu. Pokud má žena před otěhotněním ve svých ňadrech silikonové implantáty, kůže se na nich samozřejmě napíná o něco více, než u přirozeného poprsí. Jak se mění ňadra během konkrétních týdnů těhotenství?

Uvažujete o plastické operaci, ale děti ještě nemáte? Svěřte se do rukou nejlepších odborníků. Profesionální péče je totiž opravdovým základem pro budoucí úspěšnost operace. Dejte nám vědět, s jakými nevěrohodnými informacemi o plastických operacích jste se v minulosti setkali.

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.