Historie

Tykew:

 Dne 8.10. roku 2001 jsem seděl s joshem (2. polovina týmu) v hospodě (ostatně stejně jako každý předchozí a následující den), avšak tentokráte to bylo velmi plodné… Ten rok jsme měli na škole prvním rokem programování a z celé třídy (mimo jednoho kluka, který měl předchozí zkušenosti) jsme ho pochopili jen my dva. No a pod rouškou alkoholu jsme si řekli, že dvě hlavy jsou víc než jedna, založili tým a rozhodli se pokořit toho kluka. Tak jsme se s notnou dávkou geniality (alespoň v tu chvíli jsme to tak cítili), podpořené pivem, pojmenovali Lama entertainment. Název to nebyl vysloveně špatný, měl však dvě neduhy:
1.) byl dlouhý a složitý, takže jsme měli i my sami, po několika kouscích problémy s jeho vyslovením a psát jsme ho museli propiskou, která podporuje ctrl-v;
2.) už existoval… Proto jsme se přejmenovali na PodVlivem software. Během prvního dne jsem stihl vytvořit hru a logo a josh udělal weby.

Josh: 

Jako první věc od nás Tykew naprogramoval Kokos_Ryba_Bum, taková jednoduchá akční hra. Já abych se nenechal zahanbit tak jsem rychle spíchnul (asi 5 hodin práce) hru jménem Abstinent (taky opravdu jednoduchá, Tykew dělal grafiku). Upozorňuju že tyhle hry jsou opravdu primitivní, a v té době jsme vůbec neovládali Delphi. Řekli jsme si, že uděláme nějakou lepší hru a tak jsme začali pracovat na Abstinetovi 2. Až na ty zběsilosti ve zdrojácích si myslím, že je to docela fajnová blbůstka.
Jelikož jsem chtěl potom napsat něco s využitím DirectX, vrhnul sem se na komponenty DelphiX a naučil se s nimi. Nevěděl jsem co udělat za hru a tak, když jsem jednou byl nemocen, našel jsem doma prehistorickou sovětskou hrací konzoly na který byl pong. No a tak vznikal RussianBall (později přejmenovaný na Kulestrč). Ta hra už je v dávno hotová, jen sem chtěl dodělat hru po síti a setup, ale než jsem se k tomu dostal, přestal se mi ten kód i DelphiX líbit. Kulestrč je hra psaná hlavně pro dva lidi u jednoho kompu, protože jen takhle zažijete opravdovou zábavu, když to tomu vedle vás natřete.

Tykew: 

Po Abstinentovi 2 a Kulestrči jsme se rozhodli, že uděláme něco složitějšího. Nejdříve jsem udělal program pro ovládání MS Windows – Winfast, který se setkal s dosti vlažnou odezvou. Poté jsme se s joshem pustili do HamŇamu. Ten je vystavěn na principech PacMana, ale vkládá do něj inovativní prvky, které silně zesvižňují hru. Po tomto projektu máme několik variant usměrňování dalšího vývoje, ale ty bych zatím nerad prozrazoval.

Josh:

Po Kulestrči jsem chtěl dělat hru Hulicz. Měla podobná např. Playboyovi či Lule a šlo o to, že budete nějaký klučina někde na vesnici a budete se snažit prodávat marihuanu. Vaším úkolem bude koštovat, prodávat, kupovat… Pak jsme si uvědomili, že podporoval marihuanu nechceme a tak hra šla k ledu a my na pivo :D. V době kdy se už dal Kulestrč hrát a Hulicz byl stornován, dostali jsme chuť udělat něco lepšího (znáte pod názvem HamŇam) a tak jsem se začal přátelit s bezvadnou multiplatformní knihovnu SDL (hrál jsem si i s OpenGL ale jediný co z toho vzniklo byl takový jednoduchý spořič obrazovky). Spřátelil sem se s ní tak moc, že v ni je HamŇam vytvořen. Během psaní HamŇamu jsem stále v dokumentacích a všude viděl C/C++, a tak jsem si řekl, že se naučím C++. Začal jsem se činit a myslím, že to se mnou není tak hrozný.