Chloupků vás nejlépe zbaví laserová epilace – cena zákroku je navíc velice rozumná!

27.11.2023
0 Comments

Laserová epilace a cena této procedury, to jsou hojně probíraná témata. A není divu. Metoda je stále populárnější volbou pro každého, kdo touží po trvale hladké pokožce bez nežádoucích chloupků. Pokud jde o cenu, je pochopitelné, že je rovněž předmětem diskuzí. Koho by nezajímalo, kolik za tento kosmetický zákrok zaplatí?  

Pokud právě o výhodách epilace laserem uvažujete, možná vám přijdou vhod informace, které vám nabídneme na následujících řádcích. Čtěte a zjistíte, zda se vám podstoupení procedury vyplatí.

 

Laserová epilace – cena je podružná

Laserová epilace patří mezi nejefektivnější metody odstranění chloupků. O tom není nejmenších pochyb. Světelná energie obsažená v laserovém paprsku totiž proniká až do kořenů chloupků a zabraňuje jejich dalšímu růstu. Kromě trvalého oslabení chloupků má tato moderní technologie ještě další výhodu. Je velice šetrná k pokožce, což minimalizuje riziko podráždění nebo nepříjemných bolestivých projevů. Díky těmto vlastnostem si metoda získala celé zástupy příznivců. Především mezi ženami, které neustále řeší, jak to udělat, aby jejich pokožka byla hezky hladká a aby vypadala co nejlépe. 

A cena procedury? K té se ještě dostaneme. Ale věřte nebo ne, naprosté většině těch, kteří tuto epilaci podstoupili, se cena jeví jako podružná. A to především vzhledem k faktu, o jak účinnou metodu se jedná.

Faktory, které ovlivní váš účet

Když přijde řeč na laserovou epilaci, někteří se ptají: „Kolik to bude stát?“ Někdy zaplatíte jen pár stokorun, jindy pak do peněženky sáhnete i pro několik tisíc. Cena se zkrátka může pokaždé značně lišit. A to v závislosti na několika faktorech. Patří sem rozsah ošetřované oblasti, počet dílčích zákroků neboli tzv. sezení, a samozřejmě i kvalita kliniky. Výsledek, který mnoho lidí považuje za dlouhodobou investici do vlastního pohodlí a vzhledu, je však obvykle natolik uspokojivý, že debaty o konečném účtu zůstávají přece jen jaksi v pozadí.

Důležité “cenové” faktory:

  • Rozsah ošetřované oblasti – ceny laserové epilace se mohou lišit v závislosti na tom, jak velká oblast těla je podrobena ošetření. Čím větší oblast, tím vyšší náklady.
  • Počet vyžadovaných sezení- počet dílčích zákroků (pro dokonalý efekt jeden nestačí) je odvislý od individuálních fyzických vlastností každého klienta. Někteří mohou potřebovat více sezení než jiní, což může ovlivnit celkové náklady na proceduru.
  • Úroveň a renomé kliniky – to je faktor,  který má na cenu rovněž vliv. Čím lepší vybavení a zkušenější personál, tím lepší reference a celková pověst. Spolu s tím pak obvykle rostou také ceny.

 

Výhody jsou zřejmé – dlouhodobý efekt a úspora času

Efektivita laserové epilace je dobře známým faktem. Nic účinnějšího zatím vynalezeno nebylo. Chcete-li vědět, které z výhod této metody považuje většina lidí za nejpodstatnější, rádi vám vyhovíme. Zde jsou:

  • Dlouhodobý výsledek – je jedním z hlavních lákadel laserové epilace. Po sérii ošetření si můžete užívat hladkou pokožku dlouhé měsíce, a není vyloučeno, že po dalších sezeních dospějete do stavu, kdy vám už chloupky na ošetřeném místě neporostou vůbec. 
  • Úspora času – pro mnoho lidí je laserová epilace řešením, které jim krom hladké pokožky přináší také značnou úsporu času. Odpadá nutnost častého holení nebo používání depilačních krémů či vosku.

Je to bezbolestné? Víceméně ano!

Když někdo zaslechne pojem laserová epilace, může to v něm vyvolat dojem něčeho bolestivého. Nicméně, opak je pravdou! Procedura téměř nebolí. Je sice faktem, že má každý člověk jiný práh bolesti a že je to s tímto aspektem lidského života poněkud složité, ale přesto většina jedinců tvrdí, že zažila jen jakési štípání, případně pálení. Nic dramatického. Moderní laserové přístroje totiž obvykle disponují “speciálním chlazením”, které nepříjemné pocity během procedury omezuje na minimum. Tradiční metody – pasta, vosk či depilační krém – to je ovšem “jiná káva”.

Typ pleti

Další výhodou laserové epilace je její schopnost efektivně pracovat s různými typy pokožky. Bez ohledu na to, zda máte světlou nebo tmavou pleť, ty nejmodernější  laserové technologie si s vašimi nežádoucími chloupky spolehlivě poradí!

 

Existují nějaká rizika?

Laserová epilace je mimořádně účinná. Nějaká rizika však s sebou tato metoda přece jen nese. Nejsou velká, ale je dobré je znát. Podívejte se, co se může zcela výjimečně přihodit, ovšem zpravidla jen tehdy, pokud se svěříte do rukou “rádobyodborníků” nebo někoho, kdo je zcela bez patřičné kvalifikace. Profesionál se na vás podobných prohřešků nedopustí:

  • Podráždění kůže – se přece jen občas nevyhnete a to ani v případě kvalitního ošetření. Laser může způsobit dočasné zarudnutí kůže.
  • Pigmentace a jizvy – někdy se mohou objevit změny pigmentu, případně jizvy. Obojí lze však dodatečně vyřešit.  

Laserová epilace a citlivé partie?

Laserová epilace je vhodná pro většinu částí těla, ale některé oblasti jsou přece jen na laser citlivější než jiné. Ošetření obličeje nebo intimních partií může vyžadovat větší opatrnost a vysoce profesionální přístup. Když dojde na laserovou epilaci citlivých oblastí, je klíčové zvážit individuální potřeby a možné reakce pokožky. Odborníci vám vždy nejprve nabídnou konzultaci, aby byla zajištěna jak vysoká účinnost zákroku, tak i vaše bezpečnost. 

 

Nové technologie na obzoru?

S neustálým vývojem nových a nových technologií se v péči o tělo objevují nečekané možnosti. Přibývá stále kvalitnějších přístrojů. Procedury se zrychlují, jsou stále méně nepříjemné a více bezpečné. Budoucnost laserové epilace slibuje ještě větší efektivitu a pohodlí, než jaké nabízí v současnosti. S dalšími inovacemi se očekává, že laserová epilace bude stále žádanější.

 

Cenu nechte stranou – důležitý je efekt!

Je sice pochopitelné, že se lidé zajímají nejen o výsledky, ale také o cenu laserové epilace. Pravda ovšem je, že drtivá většina těch, kdo si její přednosti už vyzkoušeli, vám asi řekne, ať necháte otázku ceny stranou. A to nejen proto, že cena není nijak závratná, ale především z toho důvodu, že je metoda tou nejspolehlivější cestou, jak se můžete zbavit chloupků.

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.