Laserová epilace: cena zákroku a jejich počet pro trvale hladkou pokožku

07.06.2021
0 Comments

Jestliže zvažujete laserovou epilaci, cena a množství potřebných ošetření zřejmě budou jedny z prvních věcí, o které se budete zajímat. Vězte ale, že odpověď v tomto případě určuje mnoho proměnných. Pomocí přehledného průvodce se vám pokusíme tuto problematiku osvětlit.

 

Laserová epilace – cena se různí nejen podle ošetřované partie.

 

Primárně cenu zákroku utváří rozsah epilované části těla, četnost ochlupení a s tím spojená časová náročnost. Logicky, nemůžeme klást rovnítko mezi odstraněním chloupků nad rty, které trvá 10 minut, a epilací celých zad, která si může vyžádat až 3 hodiny.

 

U nejjednodušších zákroků se průměrná částka za jedno sezení pohybuje v relaci 500 – 1.000 Kč. Zpravidla se jedná o ošetření obličeje a krku. Ty nejdražší zákroky začínající obvykle na hranici 5.000 Kč.

 

Bez konzultace a přímého kontaktu s klinikou to nepůjde!

 

Kliniky sestavují pro své klienty ceník zákroků, ten je ale pouze orientační a nezohledňuje specifika jednotlivých případů. To, kolik ve výsledku za epilaci zaplatíte, nelze bez vstupní konzultace s lékařem přesně stanovit. Doporučujeme tedy obrátit se na kliniku s žádostí o osobní setkání a předběžnou kalkulaci.

 

 • Do ceny se promítá reputace estetické kliniky, její vybavení a zkušenosti zdravotnického personálu.
 • Cenu ovlivňuje použitý typ laseru a anestetikum.
 • Některé kliniky výrazně snižují ceny dalších nezbytných ošetření.

 

Proč a kolikrát je nutné sezení opakovat?

 

Pojďme si nejprve vysvětlit, jak laserová epilace funguje. Princip spočívá ve zničení vlasové cibulky tepelnou energií. Tu k ní vede pigment uložený ve vlasovém váčku. Aby došlo k přenosu energie z váčku do fotikulu, je kromě dostatečného množství pigmentu zapotřebí provést zákrok v době růstu chloupku, kdy je váček s cibulkou spojen.

 

 • Růstovou fází si v daném místě a čase prochází zhruba třetina chloupků. Ačkoliv jsou ozářeny všechny, dojde k destrukci jen části z nich.
 • Vyšší obsah pigmentu u tmavých chloupků představuje výhodu. Naopak – odstranění světlejších chloupků může být komplikovanější.

 

Kolikrát bude nutné proces zopakovat ovlivní rozsah ošetřované plochy, množství pigmentu a fáze vývoje chloupků. Zpravidla postačí 3 – 8 zákroků, každý v rozmezí 6-7 týdnů.

 

Jak se na epilaci připravit? A jak postupovat po ní?

 

Abyste zvýšili úspěšnost zákroku a předešli problémům během rekonvalescence, měli byste se držet následujících doporučení:

 

 • Alespoň 4 týdny před zákrokem chloupky nevytrhávejte.
 • Ochlupení můžete holit či upravit nůžkami, nezkracujte ho ale na méně než 3 mm.
 • Vyhněte se přímému slunečnímu záření jak před, tak po zákroku. Aplikujte krémy s vysokým ochranným faktorem.
 • Po zákroku pokožku zklidněte hydratačním krémem s panthenolem či aloe vera.
 • Odložte návštěvu míst jako jsou posilovny, bazény a sauny. Snížíte tak riziko infekce.
 • V případě epilace podpaží nepoužívejte alespoň 12 hodin po ošetření antiperspirant nebo deodorant.

 

Cena zákroku je důležitým, nikoli jediným rozhodují faktorem!

 

Estetickou kliniku nevybírejte výhradně na základě ceny, vezměte v potaz i užívanou technologii a zkušenosti ošetřujícího. Čas rozhodně věnujte i recenzím místa a příběhům klientů. Neváhejte si vyžádat k zákroku konkrétního lékaře, pokud máte nějaké preference (zejména pohlaví ošetřujícího zvažujete-li epilaci intimních partií).

Zaznamenali jste v posledních letech trend neoholeneho podpaží? Řada žen, zejména celebrit, tím vyjadřuje podporu boji za práva něžného pohlaví. Co si o této módě myslíte?

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.