Permanentní make up – Praha má co nabídnout

25.04.2023
0 Comments

Pro zájemkyně, (popř.) zájemce o nějakou formu permanentního make upu Praha jako hlavní město republiky představuje nejlepší možnost. Vzhledem k počtu potenciálních zákazníků oplývá Praha největší hustotou studií pro stálý make up na kilometr čtvereční. Ale pozor! 

Nechat se od cizího neznámého člověka jednorázově nalíčit je něco jiného než dovolit mu na obličej vykreslit něco, čeho se tak snadno nepůjde zbavit. Proto předtím, než se někomu svěříte do rukou, pečlivě projděte reference a dejte také nejen na první, ale také na druhý dojem. Jde přece o vlastní tělo a potažmo zdraví. 

Když lze nahradit chirurga

Že má permanentní make up s medicínou ledasco společného, bude možná pro mnohé překvapení, ale je to fakt. V minulosti bylo možné mnoho estetických poruch odstranit pouze chirurgickými zákroky nebo bylo nutné se s nimi prostě smířit. Na principu permanentního make upu profesionálně provedené ošetření však dociluje estetické korekce, a tak se lze vyhnout mnohému trápení.  

Tento typ pigmentace – tzv. lékařský permanentní make up – je specializací permanentního make-upu. Zatímco ten kosmetický se odehrává na neporušené pleti, obočí, očních víčkách a rtech, v případě medicínského se pole působnosti rozšířilo na celé tělo. To bylo možné mimo jiné právě na základě pozitivních zkušeností při zkrášlování obličejových partií. A na druhou stranu – teprve s paramedikální stálou úpravou vzhledu pokožky byly vyvinuty speciální barvy v tak jemně vyladěných barevných nuancích, že jsou schopné zcela připodobnit jizvu přirozenému tónu pleti. 

Prsa v hlavní roli

Poměrně vysoké procento žen podstupuje nějakou operaci prsu. Ať už jde o zdravotní indikaci, jako je například karcinom, nebo estetický důvod v podobě redukce, augmentace nebo modelace, vždycky se najdou na ňadrech nějaké patrné jizvy, které se díky zapigmentování stanou zcela neviditelnými.  

Po operačním zákroku se mohou prsa opticky jevit jako nezakulacená nebo nesouměrná. Je to proto, že se s nimi a hlavně s jejich výplní manipulovalo a ne vždy se podaří dvorec umístit přesně na střed.  V případě nějaké radikální mastektomie se dokonce může stát, že bradavka zmizí. 

Než ženy s takovým problémem napadne svěřit se do rukou “pigmentáře”, mají většinou za sebou cestu utrpení a rozčarování. Sofistikovaný design díky 3D pigmentaci dvorce může mnoha pacientkám poskytnout nový přístup k životu po operaci rakoviny prsu. I když už bradavka není, může se vytvořit stínovou pigmentací a technikou rozostření. Díky tomu vypadá prs velmi plasticky a přirozeně.

Dodat pigment tam, kde chybí

S dokonale homogenním výsledkem lze řešit bílé bezpigmentové oblasti na kůži, které jsou projevem onemocnění nazývaného vitiligo. Především u menších ploch maskovací pigmentační barvy světlá místa dokáží zcela zakrýt. Když jsou vnější projevy minimalizovány, je mnohem s snadnější s nemocí žít.  

Kde je nejvíc jizev? 

Abychom nezapomněli být genderově korektní, kromě mimořádně komplikovaných zranění je asi největší počet jizev, které je třeba skrýt, v případě operačních změn pohlaví. Transexuální zákazníci jsou stálou, byť ne tolik početnou klientelou kvalitních center permanentního make upu v Praze a dalších větších městech a budiž jim to přáno. 

Že je permanentní make up tak užitečným pomocníkem lékařů a jejich pacientů, jen dokládá skutečnost, že jde o skutečnou odbornost, kterou nemůže vykonávat někdo bez vzdělání, přípravy a zkušeností. Proto se vyplatí výběr pigmentačního salonu nepodceňovat. 

V jakém případě byste zvážovali PMU?

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.