Plastové kontejnery mají řadu nezpochybnitelných předností – při zařizování nové provozovny na to určitě myslete!

08.08.2022
0 Comments

Kvalitní plastové kontejnery, nejrůznější přepravky a boxy, regály i kancelářský nábytek. A v neposlední řadě nějakou tu manipulační techniku. To vše a určitě ještě pár dalších věcí budete potřebovat k zařízení nového podniku. Ať už se chystáte otevřít prodejnu, rozjet nějakou výrobu nebo zprovoznit sklad, bez potřebného vybavení to jednoduše nepůjde. Pokud uděláte hned na začátku chybný krok, můžete si byznys zkomplikovat. Jestliže si ale zařízení vyberete správně, odpadne vám řada zbytečných starostí.

Potřebujete s výběrem trochu poradit? Rádi se o to pokusíme!

Plastové kontejnery seženete v mnoha variantách

Asi není nutné zdůrazňovat, že se většina podnikatelských oborů neobejde bez nějakého zboží, se kterým obchoduje. Je také zřejmé, že ať už firma takové zboží přímo vyrábí nebo pouze přeprodává, potřebuje ho někde uskladnit. To nemusí být vždy snadné, protože volných skladových prostor v České republice ubývá. A není to samozřejmě jediná věc, kterou musí většina podnikatelů řešit. Nejde totiž jen o to kde, ale také v čem zboží uložit. A právě k tomu účelu se zpravidla nejlépe hodí různé kontejnery a přepravky. A proč by měly být zrovna z plastu, když lze běžně sehnat i kontejnery dřevěné nebo kovové? Kromě faktu, že jsou vyráběny v bezpočtu variant, které jsou uzpůsobeny potřebám jednotlivých oborů, mají celou řadu dalších předností.

Ptáte se jakých? V čem spočívají výhody tohoto syntetického materiálu? Je jich více, než by vás možná napadlo. Hned se na ně podíváme!

5 nezpochybnitelných výhod plastu

Kontejnery a boxy vyrobené z plastu běžně nacházejí uplatnění napříč mnoha sférami byznysu. Setkáte se s nimi v menších venkovských prodejnách i ve velkoměstských obchodních centrech. Narazíte na ně v zemědělství, v potravinářské výrobě nebo ve farmaceutickém průmyslu. Malé firemní sklady i velké skladové haly jsou jich plné. Všude tam a ještě na řadě dalších míst mají plastové kontejnery své nezastupitelné místo. Asi se zeptáte, co za jejich masovým využitím stojí. Proč si je tolik firem pořizuje? Bude za tím nejspíše některý z těchto pěti důvodů:

 1. Snadno se s nimi pracuje – protože téměř nic neváží, což ocení především zaměstnanci při ruční manipulaci
 2. Uložené zboží nebo materiál jsou v nich v bezpečí – a to jak proto, že jsou dobře chráněny před mechanickým poškozením, tak i z důvodu zamezení kontaminace znečišťujícími látkami
 3. Jsou nesmírně odolné – což prodlužuje jejich životnost a není tedy nutné je příliš často měnit za nové
 4. Velmi lehce se udržují v čistotě – což má svůj význam především tam, kde se pracuje s potravinami, u nichž je dodržování hygienických norem nezbytné a proto také neustále kontrolované úřady
 5. Bývají zdravotně nezávadné – což je zcela nezbytný předpoklad pro jejich využití všude tam, kde se skladují poživatiny

Máte obavy o životní prostředí?

Pokud snad s pořízením plastových přepravek a kontejnerů váháte, protože máte obavy z nepříznivého vlivu plastů na životní prostředí, můžeme vás uklidnit. Faktem je, že ekologie hraje stále větší roli jak v běžném životě mnoha lidí, tak ve fungování řady firem a společností. A pravda také je, že jsou plasty považovány za zdroj značného znečištění naší planety. Týká se to však zejména výrobků určených k jednomu použití, proti kterým také už svět poměrně intenzivně bojuje. Řada producentů moderních plastových kontejnerů, boxů a přepravek ale při výrobě využívá recyklovaných materiálů. Takže pomyslná „environmentální“ stopa těchto produktů téměř nestojí za řeč. Jestliže si kontejnery pro svou firmu vyberete i na základě tohoto kritéria a dáte přednost recyklátům, můžete obavy o přírodu hodit za hlavu!

Důležité otázky

Než dáte před jinými výrobky přednost kvalitním plastovým kontejnerům, měli byste si ještě položit pár důležitých otázek. Jde o to, aby vám zvolené produkty sloužily tak, jak potřebujete. Zkrátka aby splnily maximum vašich očekávání. Jaké parametry mohou mít svůj význam? Na co byste se měli ptát, než po nějaké přepravce „sáhnete“? Položte si alespoň tyto důležité otázky:

 • Jakou má nosnost?
 • Jaký má objem?
 • Pro jaké typy zboží nebo materiálu je kontejner určen?
 • Jak je to s jeho hygienickými vlastnostmi?
 • Je vybraný typ kompatibilní s vaší manipulační technikou?
 • Bude si zvolená varianta kontejneru „rozumět“ s přepravkami, které jste už případně zakoupili?

Jedno je jisté. Ať už hodláte vyrábět sýry, provozovat obchod s kosmetikou nebo třeba ve velkém pěstovat zeleninu, rozumně zvolené vybavení vaší firmy může být důležitým krokem na cestě k podnikatelskému úspěchu. Tak na to včas myslete!

Nebo věříte, že jde o detaily, které nejsou vůbec podstatné?

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.

Leave a Comment