Vybavení na kempování je hitem letošní sezóny

07.07.2022
0 Comments

Pobyt na čerstvém vzduchu je oblíbenou kratochvílí většiny z nás, ať už se jedná o procházku ranním lesem, venčení psa, péči o zahradu nebo kempování – vybavení na kempování se proto stalo položkou, s níž je rozhodně nutno počítat při stanovování rodinného rozpočtu!

Podle čeho vybavení na kempování vybírat?

Vybavení na kempování i pobyt v blízkosti chalupy či chaty vybíráme podle několika základních kritérií:

Volba materiálu

Pokud jde o materiál, volíme raději kvalitní přírodní materiály než plastové kusy, které obecně nemají takovou životnost.

Pevnost

Základem je kvalitní materiál. Pokud je zvolen odolný druh tkaniny na látkové části a vhodná slitina na kovové části, máme vyhráno! Nehrozí tak prasknutí nebo protržení látky během krátké doby používání. Při pořizování té části vybavení, která má části ze dřeva, volte kvalitní kousky s dostatečnou povrchovou úpravou, která dokáže dřevo chránit před nepřízní počasí i poškozením při manipulaci a užívání. 

Praktičnost a skladnost

To jsou základní předpoklady kempovaciho vybavení. Nejvíce oceníte opravdu lehké materiály a možnost složení jednotlivých komponentů do praktického balení, které se dobře schová do kufru auta, karavanu nebo například do úložných prostor na chatě či zahradě.

O své vybavení pečujte!

A ono vám to vrátí svoji prodlouženou životnosti.Dbejte rozhodně na to, aby vybavení určené pro venkovní využití mělo svoje místo k uložení a to na takovém, kde bude chráněno před deštěm, přímým slunečním svitem a mrazem. Doporučujeme proto sledovat předpověď počasí a veškeré zahradní i kempovací vybavení zabezpečit před nepříznivým počasím.

Kempování zase frčí

Čím to je? Odpověď můžeme hledat na více frontách. Jedním z důvodů, proč lidé znovu objevili krásy kempování v přírodě, je bezesporu pandemie kovidu. Ta v některých obdobích komplikovala nebo dokonce zcela znemožňovala cestování do zahraničí, a tak se našinec vydal objevovat krásy země české. V naší zemi má kempování rozhodně velkou tradici. A kempovat se v minulém století jezdilo jak v tuzemsku, tak i do zahraničí. Češi jsou obecně milovníci romantiky, opékání buřtů, grilování a koupání v rybnících a jezerech. Lidé si kromě spaní ve stanech velice oblíbili také spaní v karavanech, obytných dodávkách nebo obytných automobilech. Nově se na výsluní dostaly takzvané mobilheimy, které se dají počítat mezi kempování, avšak splňují pohodlí a standardy chaty nebo klidně i malého domku.

Design nebo praktičnost?

I kempování může mít svůj vytříbený styl. Věnujte dostatek času výběru barev a stylu, aby váš komplet na kempování ladil barevně i materiálem. Styl “každý pes jiná ves” dnes prostě neletí ani v lese nebo v kempu.

Je libo karavaning?

Karavaning zažívá svoji obrodu v posledních několika desetiletích. Co je třeba vědět, než vyrazíte s karavanem nebo obytnou dodávkou? S cestováním karavanem je přímo spojená nutnost pořídit si vybavení na kempování. Na které vybavení pro dokonalou dovolenou s karavanem byste neměli zapomenout?

  • skládací židličky 
  • skládací stůl nebo stoleček
  • skládací stříška k obytnému karavanu
  • svítilna
  • vařič a nádobí
  • vychytávky pro cestování
  • vybavení pro koupání

Pro toto vybavení je třeba dopředu připravit úložný prostor, abyste jej měli kam bezpečně uložit. Pokud to jen trochu jde, ukládejte vybavení pouze suché, vyhnete se tak riziku plísně a znehodnocení věcí.

Máte už svoje vybavení pro pobyt v přírodě? Podle čeho jste jej vybírali? A zklamalo vás nějaké vybavení? Pro naše čtenáře to bude skvělý tip, čeho se raději vyvarovat!

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.