Jak začít s tantrou? Třeba masáží lingamu a yoni! 

05.05.2022
0 Comments

Tantra je tisícileté indické učení, které dodnes nepřestává fascinovat. Západní svět ho znovu objevil před několika desítkami let i prostřednictvím tantrických masáží. Ty charakterizuje snaha s respektem a péčí poskytnout pocit uvolnění a harmonizovat vnitřní energii prostřednictvím smyslných a vzrušujících doteků v intimních partií mužů i žen. Tyto techniky jsou známé jako lingam (masáž penisu) a yoni (masáž ženského pohlaví). Co byste o nich měli vědět? 

Masáž lingamu – tantrické potěšení pro muže 

Jde v podstatě o masáž mužských genitálií – místa, kde se nachází sexuální čakra. Podle tantry tato čakra symbolizuje spojení mysli, ducha a těla, proto se tato technika používá k dosažení její plnosti. Jinými slovy, jejím hlavním cílem je uvolnění muže a pomoci mu k vytvoření spojení mysli s tou nejcitlivější částí jeho těla. Jde také o to umožnit mu objevování nového způsobu rozkoše, nezávislého na orgasmu. Pro naši kulturu je typické, že rozkoš a orgasmus vnímáme buď jako synonyma, nebo alespoň jdoucí ruku v ruce. Tantrický koncept ale vnímá potěšení jinak, čímž může otevřít dveře k úplně novým sexuálním prožitkům. 

Jak tantrická masáž lingamu probíhá? 

  • První krok spočívá v tom, že si muž lehne na záda s polštáři pod trupem a hlavou, aby byla vyvýšená. Jeho genitálie musí být odhalené a může mít mírně pokrčená kolena, aby se v této poloze cítil pohodlně.
  • Poté jemným způsobem masérka nanese na oblast lingamu a varlat masážní olej (nebo jiný lubrikant) a zahájí na nich masáž. Poté bude pokračovat v masáži stydké kosti a perinea. Vzápětí začne laskat tělo penisu, přičemž bude měnit tlak a intenzitu. Během této masáže muž zůstává v pasivní poloze. Je při tom vhodné soustředit se na hluboký nádech a výdech a udržovat oční kontakt.
  • Masérka bude střídavě pravou a levou rukou vyvíjet tlak na kořen penisu klouzajíc po něm nahoru a dolů. Tyto pohyby několikrát zopakuje, než začne jemnou masáží tlačit na špičku lingamu. Nakonec přidá jemnou masáž perinea.

Jak je to s orgasmem během masáže? 

Přísně vzato, primárním účelem tantrické masáže není dovést muže k orgasmu. V jejím průběhu také masérka aktivně brání vyvrcholení a ejakulaci snížením intenzity dotyků, popřípadě stimulaci přeruší, aby vzrušení prodloužila. Zpravidla ale k orgasmu na konci masáže dochází. Rozhodně to není chyba nebo důvod, proč byste se měli cítit trapně.

Intimní masáž yoni pro ženy 

Na druhou stranu tantrická masáž vagíny neboli yoni pomáhá ženám dosáhnout uvolnění před sexuálním spojením. Stejně tak jako u masáže lingamu není jejím hlavním cílem dosažení orgasmu. 

Rozhodnete-li se provádět ji doma se svým partnerem, i pro něj bude určitě velmi stimulující vidět, jak se ve vás probouzí bohyně plná netušené energie! 

Jak tato masáž probíhá? 

  • Příprava na ní je podobná jako u jiných tantrických rituálů. Doporučuje se relaxační koupel či sprcha, intimní a příjemná atmosféra s tichou hudbou, svíčkami, polštářky popřípadě vonnými tyčinkami. 
  • Důležité je nespěchat – dopřejte si všechen čas světa, který k relaxaci a plnému vnímání rozkoše potřebujete.
  • Po zaujmutí správné polohy masér začne masáží nohou, následují třísla, prsa a bříško. Teprve poté přijde na řadu oblast genitálií. Masáž musí být jemná a pomalá s krouživými pohyby v každé zóně.

Poznejte tantrickou filozofii v praxi! Masáže lingamu a yoni představují skvělou příležitost, jak se k ní přiblížit a obohatit svůj (nejen sexuální) život o její myšlenky. Je však důležité obrátit se na profesionální maséry a masérky, kteří mají v dané oblasti potřebné znalosti a také zkušenosti. Takové najdete na pleasure-world.com.

 

Dopřáváte si doma s partnerem erotické masáže? Nebo kvůli nim navštěvujete specializované salóny? 

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.