Zkušenosti s Topranker.cz – jak může naše optimalizace nastartovat (třeba i váš) web

08.09.2021
0 Comments

Jaké má zkušenosti s Toprankerem.cz jeden z našich klientů, jemuž jsme vytvořili web od základů? To se dozvíte v recenzi, která bude následovat za touto SEO studií. Můžeme snad prozradit, že naše spolupráce za to stála. Ale vše popořádku…

Studio permanentního makeupu potřebovalo vzpruhu

Získávat zákazníky přes vlastní web je dnes u firem normou, neřkuli nutností. K tomuto závěru dospěla i majitelka studia permanentního make-upu Radchenko Permanent Cosmetics a oslovila za tímto účelem právě nás. S minimálním rozpočtem jsme měli vytvořit zbrusu nový web a zajistit pro něj i dostatečný přísun návštěvníků. Podívejte se, jak jsme to provedli.

Web jsme vytvořili zbrusu nový

Na adrese permanent-makeup-praha.cz jsme vytvořili nové stránky a začali s jejich úpravou i propagací. Celkem naše práce trvala 14 měsíců. Na jejím konci dosáhl počet návštěv 6685 návštěv, což je pro lokální podnik více než dostačující.

Web jsme nejprve naplnili popisem základních služeb, aby mohl hned ze začátku lákat alespoň některé návštěvníky. Dále jsme provedli hlubokou analýzu SEO (něco o tom, co taková analýza obnáší, můžete číst třeba zde), která nám pak ukázala další cestu stran obsahové i linkbuildingové strategie.

 • Základní stránky jsme postupně doplnili stránkami rozšiřujícími, podle vhodných klíčových slov.
 • Zapracovali jsme na podobě nadpisů a meta tagů.
 • Připravili jsme také blogovou sekci a začali do ní přispívat zajímavými články dle návštěvnických dotazů.
 • Online chat pro konzultace a objednávky pomáhá zvýšit množství konverzí, proto jsme jej na web přidali.
 • Vyplnili jsme také profil klienta na Google My Business, jelikož jde o lokální podnik a takováto optimalizace může snadno přinést další návštěvníky.
 • Přidali jsme také měření konverzí, aby bylo jasné, jak se změny projevují na chování návštěvníků.
 • Stránky jsme vzájemně propojili vnitřním odkazováním, respektujícím vzájemnou hierarchii stránek.

Jak můžete vidět na grafech níže, návštěvnost webu, stejně jako počty klíčových slov, pro něž se web indexuje ve vyhledávačích, začaly růst.

Pokračovali jsme také linkbuildingem

 • Zanalyzovali jsme odkazy, které má přímá konkurence klienta a řadu těch nejlepších se nám podařilo získat také.
 • Vytipovali jsme weby vhodné k publikaci článků s odkazem na klientův web.
 • Aby byly odkazy o něco pestřejší, zanechali jsme také řadu příspěvků se zmínkou klientova webu na k tomu vhodných fórech a blozích.
 • Stránky jsme též registrovali v několika online katalozích.

Jak rostly počty domén a stránek odkazujících na klientův web můžete vidět níže.

Jak vypadal web po 14 měsících naší práce?

Můžeme směle říct, že byl ve skvělé formě! Web bez jakýchkoliv předchozích kořenů se pěkně ujal a v posledním měsíci již evidoval 6685 návštěvníků. Naše správa přitom probíhala jen s omezenými prostředky v rámci nižšího rozpočtu.

Přes 97% návštěv bylo z vyhledávačů.

K případové studii SEO, kterou jste si právě přečetli, dodá své ještě klient sám…

Daria Radchenko

Kosmetický salon Radchenko Permanent Cosmetics

S TopRanker spolupracuji na doporučení. Potřebovala jsem vytvořit a propagovat web pro mé kosmetické studio. A mojí volby jsem nikdy nelitovala. Práce je dobře koordinovaná, každý detail je realizován s pečlivostí a texty jsou napsány dokonale – přesně tak, jak jsem chtěla.

Líbí se mi jejich přístup ke klientům. Naslouchají všem mým přáním a připomínkám, které ale vznikají jen vzácně a jejich řešení probíhá velmi rychle.

Spokojení zákazníci a prosperita! Jsem ráda, že s vámi spolupracuji!

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.