Až navštívíte nějaký “alkohol eshop” aneb Malý průvodce rozmanitým sortimentem

03.01.2024
0 Comments

Nabídka každého kvalitního obchodníka s alkoholem by měla být podobně pestrá jako na alkohol eshop https://alkoworld.cz/. Jedině široký a rozmanitý sortiment je pro tento druh online podnikání solidní zárukou úspěchu. Jak se ale v nabídce mnoha druhů a značek alkoholických nápojů vyznat? Co pořídit na významnou oslavu, po čem sáhnout v případě neformálního posezení a jaké pití koupit, máte-li například nějaká zdravotní či dietní omezení? Nejste si jistí? Nevadí.

 

Připravili jsme pro vás malého průvodce.

 

Alkohol eshop by měl mít široký a kvalitní sortiment

V dnešní době, kdy e-commerce dominuje trhu, je pro eshop s alkoholem nezbytné disponovat širokým a pokud možno také kvalitním sortimentem. Mnozí obchodníci jsou si toho velice dobře vědomi. Výběr správného alkoholu pro různé příležitosti může být v takovém případě sice pro zákazníka poměrně náročný, zvládnout se ale dá. S trochou snahy určitě. Je navíc dobrou příležitostí něčemu se přiučit a později ukázat, že jste v oboru solidím znalcem. Podíváme se proto, jak vybírat vhodné alkoholické nápoje pro různé typy událostí a oslav. Připraveni?

 

Co je vhodné pro slavnostní příležitosti?

Pro slavnostní příležitosti, jako jsou svatby, různá významná výročí nebo oslavy, je ideální volbou šampaňské nebo velmi kvalitní víno. Tak to ale bylo vždy. Tyto druhy alkoholických nápojů mají svou eleganci, a podobným událostem dodají na exkluzivitě. Solidní eshop by měl nabízet různé druhy šampaňského, od tradičních značek až po kvalitní produkty lokálního vinařství. Stejně tak je nezbytné, aby byl k dispozici široký výběr bílých, červených a případně i růžových vín, abyste mohli uspokojit rozmanité preference a chutě svých hostů.

Špičkové destiláty i nealko

Kromě toho by měl být na slavnostních setkáních pochopitelně dostupný i výběr kvalitních destilátů. Dvanáctiletá whisky nějaké renomované značky, prvotřídní rum nebo kvalitní koňak. Nemusí jít zrovna o “sběratelský kousek”, ale s lahví za sto padesát korun asi žádný úspěch slavit nebudete. Hodí se třeba i luxusní vodka nebo nějaké vybrané bylinné likéry. Jde o alkohol, který je zpravidla vhodný pro pozdní večerní posezení. Oslavy se obvykle protáhnou. Každému, kdo dává přednost nealkoholickým variantám slavnostních drinků, musíte být schopni také něco nabídnout. Vyberte v eshopu nealko šampaňské nebo nějaký druh vína bez alkoholu. Nabídka by měla být doplněna o různé příchutě a originální kombinace, aby bylo možné uspokojit i ty nejnáročnější jedince.

 

Pití pro neformální setkání

Při neformálních setkáních, jako jsou různé grilovačka, rodinné večeře nebo večerní posezení s přáteli, jsou ideální volbou pivo a míchané nápoje. Sáhnout však můžete i po lahvi solidního vína. To je pochopitelné. Nakupte zásobu kvalitních ležáků, zkuste i něco lehčího a nezapomeňte na produkty šikovných sládků z českých minipivovarů. Vyberte několik druhů destilátů a doplňte je o vhodné nealko pro přípravu míchaných nápojů.

  • Kvalitní piva: IPAs, Stouty, Ale, atd.
  • Destiláty: Vodka, Rum, Tequila, Whisky
  • Míchané nápoje: Mojito, Margarita, Old Fashioned

 

Firemní akce a recepce

Pro firemní akce, pro různé konference, večírky nebo recepce, je důležité mít v nabídce výběr alkoholu, který bude působit dojmem, že jej připravoval profesionál. Neměly by chybět prémiové značek lihovin, vína solidní úrovně, ale ani lehká piva. Taková nabídka umožní hostům vybrat si nápoj, který odpovídá jak jejich chuti, tak významu společenské události. Klíčem k úspěchu je nabídnout širokou škálu možností, která uspokojí různé preference a zároveň ale podtrhnout i prestiž a význam celé akce. 

Zkuste sofistikované single malt whisky, osvěžující craftová piva nebo nějaká výběrová vína – každý detail v nabídce může přispět k nezapomenutelnému zážitku hostů. A přestože je řeč o alkoholu, je vhodné doplnit nabídku také o nealkoholickýé alternativy některých nápojů, které umožní všem hostům užít si akci naplno, bez ohledu na jejich osobní potřeby nebo aktuální náladu.

 

Sezónní alkoholické nápoje

Sezónní nabídka je také zajímavým segmentem, na který můžete narazit v řadě kvalitních eshopů s alkoholem. Například o Velikonocích můžete vyzkoušet speciální edice piv nebo velikonočních likérů a pálenek. V létě je dobré sáhnout po speciální nabídce alkoholu pro přípravu osvěžujících koktejlů, vybírat spíše lehčí piva a také lehká vína. V zimě by měly být jasnou volbou spíše silnější a teplejší nápoje, jako jsou kořeněná vína a teplé koktejly. 

Diety a zdravotní omezení

V některých eshopech lze objevit i sortiment určený zákazníkům se speciálními dietními potřebami nebo s nějakým typem zdravotního omezení. Nabídka bezlepkových, nízkokalorických nebo nealkoholických nápojů je důležitá pro uspokojení potřeb širšího spektra zákazníků. Chcete pár příkladů? Tady je máte:

  • Bezlepkové pivo – ideální pro osoby s celiakií nebo. 
  • Nízkokalorické koktejly – vhodné pro ty, kdo sledují příjem kalorií nebo preferují lehčí nápoje.
  • Kvalitní nealkoholická vína – skvělá volba pro abstinenty nebo pro někoho, kdo se momentálně alkoholu potřebuje vyhnout.

 

Alkohol je osvědčený dárek

Možná, že nehodláte vybírat pití pro nějakou oslavu ani pro posezení s přáteli. Třeba chcete jen někoho obdarovat. A pravda je, že se alkohol jako dárek už dávno osvědčil. Můžete zkusit něco exkluzivního a koupit třeba i nějakou dárkovou sadu. Zda sáhnete po špičkovém destilátu nebo dáte přednost lahvi prvotřídního vína, to záleží hlavně na tom, koho hodláte potěšit. Na tom, jaké jsou preference osoby, kterou hodláte kvalitním alkoholem obdarovat.

Zvládnete se v nabídce eshopů zorientovat?

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.