Skládací kontejner je užitečný pomocník. Neobejdete se bez něj v obchodě, ve skladu ani ve výrobě! 

17.08.2022
0 Comments

Moderní skládací kontejnery jsou nedílnou součástí vybavení celé řady firem. Narazíte na ně v průmyslové výrobě i v zemědělství, setkáte se s nimi ve skladech. A takové prodejny potravin nebo smíšeného zboží, ty se bez nich také neobejdou. Oblíbili si je podnikatelé v podstatě napříč všemi obory. A to z velmi dobrých důvodů. Plastové skládací kontejnery mají totiž ve srovnání s běžnými přepravkami ze dřeva nebo z kovu hned několik zásadních předností. Pokud snad právě rozjíždíte vlastní byznys, měli byste jejich pořízení přinejmenším zvážit.

Usilovně přemýšlíte, jaké výhody jsou s používáním takových kontejnerů spojeny? Nevíte podle jakých kritérií si tyto „pomocníky“ případně vybrat? A protože dbáte na ekologii, máte navíc pocit, že byste se měli všem výrobkům z plastu za každou cenu vyhýbat? Tak hezky popořadě!

Skládací kontejnery z plastu využijete ve všech oborech

Pokud máte v úmyslu věnovat se byznysu, ve kterém půjde o produkci nějakého zboží, o jeho prodej nebo třeba jen o jeho uskladňování, bez nějakých přepravek, boxů a kontejnerů se samozřejmě neobejdete. Chcete například provozovat vesnický koloniál? V takovém případě skládací kontejnery určitě využijete. A abyste měli větší šanci, že se ve složitějších podmínkách venkova váš obchod udrží, na jeho fungování také už brzy nejspíš získáte od státu pravidelný roční příspěvek. To nezní špatně, co říkáte? Ale k věci. 

Přepravky pochopitelně existují v bezpočtu variant. Liší se svým tvarem, celkovými rozměry nebo třeba nosností. Ale také účelem, k němuž jsou určeny a pochopitelně i materiálem, ze kterého jsou vyrobeny. A proč by měl být plast lepší než kov nebo dřevo? Co myslíte?

Na dřevo a na kov zapomeňte!

Když už je řeč o materiálu, z něhož se přepravky vyrábějí, je nutno konstatovat, že dřevo i kov jsou spíše otázkou minulosti. S kovem se setkáte už jen ojediněle, to je zřejmé. Takové dřevo, to je přece jen k vidění o něco častěji. A přestože jsou dřevěné přepravky dnes už do jisté míry jen „módní“ záležitostí, nic proti nim. Jde o dobře prověřený materiál, který se dříve vcelku osvědčil. Přesto je ale faktem, že téměř každý, kdo má s podnikáním v obchodě nebo třeba v zemědělské produkci nějakou zkušenost, dává už zpravidla přednost plastu. Plastové kontejnery a přepravky zkrátka podnikání v řadě ohledů usnadňují. A jsou-li k tomu skládací, tím lépe! Nevěříte?

Výhody plastu jsou zřejmé

Jedno je jisté. Veškerému vybavení, které si hodláte do svého podniku pořídit, byste měli věnovat patřičnou pozornost. A to pochopitelně dříve než ho koupíte. Snažte se včas seznámit se všemi klady i případnými zápory všech věcí, které by vám měly při vaší práci sloužit, abyste takříkajíc „nesáhli vedle“. Podnikání tak jako tak přináší nejrůznější problémy, tak si ho sami hned na počátku zbytečně nezkomplikujte. A jaké jsou tedy výhody plastových skládacích kontejnerů? Proč si je mnozí živnostníci i velké firmy do svých provozů vůbec pořizují? Zejména z těchto důvodů:

  • Vzhledem k nízké váze se s nimi snadno nakládá
  • Jsou vhodné pro ruční i automatickou manipulaci
  • Protože je lze skládat, nezaberou mnoho místa, pokud jsou zrovna prázdné
  • Jelikož jsou z plastu, což je nesmírně odolný materiál, jejich životnost je velice dlouhá
  • Jejich údržba je snadná, což oceníte hlavně tehdy, když do nich budete ukládat například potraviny
  • Jsou zdravotně nezávadné

Jaký typ bude pro vás ideální?

Plastové skládací kontejnery a boxy jsou vyráběny v mnoha verzích, aby je bylo možno využívat téměř ve všech typech podnikatelské činnosti. Abyste si byli schopni vybrat takovou verzi, která bude co nejlépe vyhovovat vašim potřebám, položte si nejprve pár důležitých otázek. Ptejte se hlavně na toto:

  • Jaký má kontejner objem
  • Jakou má maximální nosnost
  • Pro uskladnění jakého materiálu či zboží je vhodný

Na ekologii dnes myslí téměř každý

Pravda je, že na ekologické dopady svého konání dnes myslí stále více lidí. A faktem také je, že ať už jde o soukromý život nebo o podnikání, svůj význam takové uvažování jistě má. Jste o výhodách plastových přepravek a kontejnerů více méně přesvědčeni, ale obáváte se, co na to „řekne“ příroda? Nemusíte! Tak jako mohou díky připravovanému systému zálohování najít nové uplatnění plastové lahve, najdou ho jednou po recyklaci i vaše opotřebované kontejnery. Životní prostředí tedy nijak neutrpí. 

A co víc, odpovědné firmy, které se výrobě přepravek a boxů věnují, samy stále častěji pracují právě s recyklovaným materiálem. Takže pravděpodobnost, že si pořídíte kontejner, který je v podstatě už téměř stoprocentním „recyklátem“, neustále roste. Ostatně, stačí se zeptat, co vlastně kupujete.

Jakému oboru se chcete věnovat? Nebo snad už podnikáte delší dobu a novými skládacími kontejnery jen hodláte nahradit zastaralé vybavení?

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.