Váháte nad výběrem kočárku? 4 důvody, proč zvolit ten kombinovaný

30.01.2022
0 Comments

Koupě kočárku se řadí k jednomu z hlavních bodů přípravy budoucích rodičů na příchod miminka. Jedná se totiž o jednoho z nejdůležitějších pomocníků pro jakoukoliv aktivitu rodičů mimo domov. Je proto dobré se na tento okamžik připravit a vše důkladně promyslet. Přemýšlíte o kombinovaném kočárku? Zde jsou důvody, proč zvolit právě jej.

Je praktický

Ať se říká, co se říká, narozením potomka se život partnerům změní. Času už není tolik, co bývalo, a je potřeba s ním hospodařit. V tu chvíli začnete oceňovat ryze praktické věci. A tou kombinovaný kočárek rozhodně je.

  • Dvojkombinace – hluboká korbička a sportovní sedačka.

Možnost lehké výměny korbiček oceníte hlavně v letním období v době, kdy už se z miminka stává kojenec, který už se zajímá o věci kolem sebe. Hlubokou korbu můžete lehce vyměnit za sportovní verzi a dopřát mu nejen více prostoru, vzduchu, ale i rozhledu. Počítejte s touto možností už při nákupu a vybírejte tu variantu, kde lze spodek sportovní korbičky zcela položit. Jakmile se počasí zase zhorší, můžete se zase ještě na nějakou dobu navrátit zpět k hluboké korbičce, která váš poklad před nepřízní počasí skvěle ochrání.

  • Trojkombinace se skládá z hluboké korbičky, sportovní sedačky a takzvaného “vajíčka”, tedy autosedačky pro úplně nejmenší děti.

Tuto variantu oceníte, pokud plánujete jezdit autem i s miminkem často – například na nákupy. V tomto případě jej totiž nebudete muset vyndávat ze sedačky a pracně přendávat do kočárku. Otřesy automobilu velmi často miminko uspí a vy se při manipulaci nebudete tolik bát, že malého andílka nedopatřením probudíte. A co je ještě dobré podniknout, pro dobrý spánek miminka? Tyto informace se vždy hodí.

Krásné a praktické kombinované kočárky můžete najít například v nabídce domácích značek. Jejich výrobci dobře vědí jak vám vyhovět. Ať už toužíte po kočárku s velkými koly, které se krásně houpají, nebo po nějakém elegantního designu, který se jednoduše skládá i ovládá. Popřípadě kombinaci obojího.

Šetří vám místo, čas i peníze

I když je nákup kočárku jednou z nejdůležitějších věcí spojených s příchodem miminka, může se jednat také o jeden z velmi stresových okamžiků v životě budoucích rodičů. Partneři totiž často dospějí k odlišným názorům na vzhled, cenu i nutné vlastnosti. A opravdu toto chcete podstupovat víckrát?

Podvozek bývá tou nejnákladnější položkou v seznamu. V případě kombinovaného kočárku jej kupujete pouze jednou. To vám ušetří nejen peníze oproti koupi nového sportovního kočárku, ale i místo v domě či bytě.

 

Krom toho kupujete vše dohromady a cena bude konečná. Už vás nečekají žádné nepředpokládané výdaje za nový sportovní kočárek. Vše už je dáno a rozhodnuto najednou.

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.