Set do kočárku pro miminka, se kterým vás nic nezaskočí!

30.01.2022
0 Comments

Během příprav na příchod nového člena rodiny se dříve či později dostanete k otázce čím vybavit kočárek, aby každá cesta ven byla pro děťátko příjemná a také bezpečná. Co by tedy v setu do kočárku pro miminka nemělo chybět? Máme pro vás přehledného průvodce.

 

Vhodnými doplňky zvýšíte komfort dítěte. Některé se ale postarají také o vaše pohodlí.

Abyste si společné procházky a cestování opravdu užili, budete muset kočárek ještě vybavit pár kousky praktického příslušenství. Na které kousky zkušení rodiče nedají dopustit?

 

  • Stabilizační polštářek
  • Deka, peřinka
  • Zavinovačka
  • Chránič na madlo
  • Chránič na bezpečnostní pás
  • Podložka do sportovního kočárku
  • Podložka do autosedačky
  • Fusak
  • Rukávník

 

Stabilizační polštářek absorbuje nárazy a chrání hlavičku miminka před otřesy

Při jízdě po nerovnostech jak v kočárku, tak v autě, tyto polštářky dokáží hlavičku dítěte zafixovat, aby nedocházelo k jejím otřesům, tzv. mikrošokům. Velmi oblíbené jsou polštářky ve tvaru motýlka, jenž chrání jeho hlavu za všech stran. Ani pořádné drncání tak mrňouska nemusí probudit. Používat je můžete hned od prvních dnů v hlubokém kočárku, tak ve sportovní korbičce a autosedačce.

 

Deky a peřinky pro zahřátí i snadnější usínání

Zachumlejte je do nich, miminka se v nich budou cítit komfortně, bezpečně a mnohem klidněji, ať už jste s nimi kdekoliv. Co se týče materiálů, současná nabídka je opravdu pestrá. Vybírat můžete z dek bavlněných, bambusových nebo třeba Minky. Vždy však chtějte hypoalergenní měkkoučké tkaniny s certifikátem zdravotní nezávadnosti.

 

Zvažte pořízení zavinovačky vhodné do autosedačky

Právě zavinovačka patří těm vůbec nejvšestrannějším kouskům dětské výbavičky, kterou po dlouhou dobu budete používat každý den. Jak je ale to s cestováním s ní? Pokud nebudete používat ještě fusak, pak by samotná zavinovačka ideálně měla mít otvory pro bezpečnostní popruhy. Používejte je nejen v autosedačce, ale i v kočárku!

 

Chránič na madlo pomůže zachovat kočárek krásný i při intenzivním používání

Bezpečně ho totiž ochrání před zašpiněním a nečistotami, které byste na něj vy nebo váš raubíř mohli přenést. Miminka mají své způsoby, jak objevovat svět, proto by chrániče měly vydržet i kousání dětských zoubků.

 

Chránič na bezpečnostních pásech je pomůže dětem akceptovat

Některá děťátka mohou být vzpurná a vztekat se, jakmile je připoutáte bezpečnostními popruhy. Není se jim čemu divit, pokud je pásy tlačí nebo se do nich nepříjemně zařezávají. Tyto chrániče fungují jako měkkoučké polstrování, které výrazně zvyšují komfort dítěte.

 

Podložka do sportovního kočárku a autosedačky chrání před opotřebením

Pokud plánujete výbavičku prodat nebo počítáte s tím, že ji podědí další potomci, vyplatí se vám ji udržet v co nejlepším stavu. Právě autosedačka a kočárek patří k těm nejvytíženějším a také nejdražším kouskům výbavy. Ochránit je před poškozením lze s pomocí podložek, a to velmi jednoduše a spolehlivě!

 

Fusaky snad jen s výjimkou horkých letních dnů užijete celoročně

Uchovají dítě krásně v teple a suchu za všech okolností včetně mrazivých a větrných dnů. Zpravidla se vyrábí z velmi měkkých hřejivých materiálů, aby se v nich dětem v kočárku spinkalo opravdu jak na obláčku. Jejich nabídka je neskutečně pestrá a vybere si opravdu každý. Dostupné jsou i tzv. rostoucí fusaky, které můžete připevněním dodatečné části prodloužit až o několik desítek centimetrů, a které budete moci používat i pro odrostlejší děti ve věku 3 let.

 

Rukávníky myslí na vaše pohodlí

Při procházkách v zimě vám pomohou vyřešit poměrně nepraktické sundávání a nasazování rukavic, kdykoli mimčo potřebuje vaší asistenci. Chrání vaše ruce před mrazem i deštěm. Jen si dávejte pozor ať je dost velký i pro tatínky!

Rodiče, přidali byste na seznam nezbytností ještě něco?

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.