SEO Znojmo – Jak nejlépe optimalizovat stránky, pokud je váš rozpočet omezený?

13.10.2021
0 Comments

K tomu, aby SEO ve Znojmě viditelně pomohlo vašemu byznysu, nemusíte utratit statisíce. Existují menší, dílčí, a přesto efektivní činnosti, s nimiž může i menší ryba prorazit ve velkém rybníce. Podívejme se na některé z nich společně! 

 

Nelamte nad SEO hůl, i když nemáte v ruce nejlepší karty 

Vaši velcí konkurenti mají zdánlivě všechny výhody – starší, zavedenou doménu, množství kvalitních zpětných odkazů i přesvědčivý SEO copywriting. To vše je jistě stálo nemálo peněz, které vy nemáte.

Vaše stránka může být čerstvě vytvořená, nebo nemáte peníze na pořádný linkbuilding – přesto nezoufejte. Metod, jak i navzdory těmto podmínkám skórovat ve vyhledávačích, je mnoho. První z nich je… 

 

Cílení na tzv. long-tail klíčová slova 

Ptáte se, co jsou long-tail klíčová slova? Jedná se o specifické fráze, které uživatelé do vyhledávačů zadávají v momentě, kdy jsou odhodláni k online nákupu nebo k němu mají velmi blízko.

Uveďme příklad: prodáváte-li boty, pravděpodobně neuspějete, budete-li cílit na obecnou frázi „boty“. Pokud ale budete specifičtější a zaměříte se třeba na frázi „kožené boty pro muže velikost 43“, pak máte mnohem větší šanci na umístění vysoko ve výsledcích hledání. 

Základem každého SEO je tak důkladná analýza klíčových slov, identifikace perspektivních long-tail klíčových slov a následná optimalizace vašich stránek na jejich základě.

 

Pište blog 

Založení blogu a psaní čtivých postů je prakticky zadarmo – samozřejmě, mít na to „střevo“ se hodí také. Pište články o vašich produktech, kde se nejen vyskytují vhodná klíčová slova, ale které dokáží nabídnout i nějakou podstatnou informaci či přidanou hodnotu. Jako malému podnikateli vám dobrý blog může výrazně pomoci!

 

Klíčová slova „nacpěte“ na své stránky, ale nepřehánějte to! 

Každé z perspektivních klíčových slov by mělo mít svou vlastní stránku, případně blog post – ale pozor, raději nevytvářejte pro to stejné slovo stránek víc, jinak se budou o pozornost vyhledávačů zbytečně „prát“ mezi sebou.

Co se týče výskytu klíčových slov v daném textu, rozhodně se nevyplácí tzv. tapetování – více ne nutně znamená lépe. Podle některých studií by mělo dané slovo či fráze tvořit cca 2% z celkového textu, ale otrocky se tohoto pravidla držet nemusíte. Výskyt klíčového slova by neměl jít na úkor kvality obsahu.

Nezapomeňte jej dát hlavně do nadpisu H1 a jednou i do podnadpisu H2 – v dalším textu to s ním již nemusíte až tolik přehánět. Máte-li e-shop, třeba vám pomůže tento návod, jak napsat optimalizované popisky pro kategorii internetového obchodu.

 

Optimalizujte své stránky pro mobilní zařízení 

Více než polovina vyhledávání na internetu se dnes odehrává prostřednictvím mobilních zařízení. A to samé platí i o nákupech! Přizpůsobení stránek těmto zařízením je v očích algoritmů Googlu jedním z důležitých faktorů jejich umístění.

Tvorba stránek přátelských k mobilním zařízením je základem mobilního SEO, nestojí majlant a přitom může přinést podstatné zlepšení vašich pozic.

 

Zrychlete načítání stránek, optimalizujte obrázky, zkroťte URL 

Hladké načítání stránek je spolu s optimalizací pro mobilní zařízení z hlediska Googlu dalším významným faktorem pro umístění ve výsledcích vyhledávání. Jestli to chcete myslet vážně se SEO, musíte to myslet vážně i s technickou optimalizací vašich stránek.

Při té příležitosti neopomeňte komprimovat zbytečně veliké obrázky, nastavit Cache a upravit URL tak, aby nevypadalo jako chaotická změť znaků. Co je ke zrychlení stránek potřeba čtete například zde.

Jestliže nejste rozeným programátorem a technikálie vám toho moc neříkají doporučujeme věnovat podstatnou část vašeho omezeného rozpočtu na najmutí specialisty, který technickou optimalizaci zvládne za vás!

 

To tedy bylo pár rad do začátku – snad shledáte alespoň některé z nich užitečné i pro váš byznys!

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.