Autozastavárny vám půjčí desítky tisíc na cokoliv v hotovosti bez nahlížení do registru dlužníků. Stačí se prokázat vlastním vozem!

22.12.2021
0 Comments

Pokud se v současné době potýkáte s tíživou finanční situací, může vám pomoci výkup aut za hotové. Pokud se totiž pyšníte svým vozem, můžete jej nechat zastavit a od poskytovatele tak získat potřebný finanční obnos. Ten lze přitom použít na cokoliv – na auto, nové vybavení, vzduchotechniku nebo třeba rekonstrukci. Je to jenom na vás.

Jednoduchý princip

Autozastavárny umisťují do zástavy ty vozy, jejichž majitelé potřebují rychle získat několik desítek tisíc v hotovosti. Velikost půjčky přitom závisí na tom, jakou hodnotu váš vůz v současné době má. Čím lepším vozem tedy disponujete, tím větší půjčku můžete získat.

U půjčky se zástavou vozu si přitom můžete vybrat ze dvou variant. Ta první spočívá v tom, že váš vůz je po dobu čerpání finanční pomoci zaparkován na parkovišti autozastavárny a vy s ním tak nemůžete manipulovat. V takovém případě je přitom poskytovatel ochoten nabídnout vám vyšší půjčku.

Ve druhém případě smíte vůz i nadále používat. Tato varianta se tak jeví jako jediná schůdná u osob, které vůz potřebují pro každodenní cestování do práce nebo kamkoliv jinam. U této varianty je poté pochopitelně částka nižší.

Celé vyřízení popisované půjčky je navíc velmi snadné. Díky tomu, že autozastavárny spadají mezi nebankovní společnosti, se administrativní proces značně urychlí. Nezdržujete se tak například dokazováním vašich příjmů nebo třeba nahlížením do registru dlužníků. A banky navíc mnohdy nabízejí úrokové sazby, kterým následně nejsou schopné dostát. Více si o tom můžete přečíst v TOMTO článku.

Autozastavárny od vás potřebují jen pár dokumentů

Pokud jste se pro půjčku se zástavou auta rozhodli, je nejprve třeba vybrat si vhodnou společnost. Podívejte se, jaké autozastavárny se ve vaší blízkosti nacházejí a vyberte si takovou, která je seriózní. Následně ji musíte kontaktovat a domluvit se na schůzce. Zde je pochopitelně třeba dostavit se i s vaším vozem.

A nezapomeňte si ani všechny důležité dokumenty. Vyžadován od vás bude zejména doklad totožnosti, postačí vám přitom občanský průkaz. Dále předložíte malý a velký technický průkaz k vozidlu a pak veškeré další důležité dokumenty (například smlouvu o havarijním pojištění nebo povinném ručení).

Kontrola vozidla

Po příjezdu do vybrané autozastavárny bude vaše auto nejprve podrobeno důkladné prohlídce. Při tomto kroku je třeba vyčíslit hodnotu vozu, a proto si proškolený technik pečlivě projde stav jednotlivých součástí. Na základě zjištěných údajů následně dojde k výpočtu aktuální hodnoty vašeho vozidla. Tato procedura přitom bývá bezplatná.

Aktuální hodnota vozidla symbolizuje maximální částku, kterou je vám autozastavárna ochotna za daných podmínek půjčit. Vy si přitom můžete vybrat i částku nižší. Pochopitelně vždy pamatujte na vaši schopnost splácet.

Vyplacení v hotovosti

Jakmile budete na všem domluvení, vystaví se smlouva o zástavě vozu. V ní si nezapomeňte zkontrolovat všechny vaše osobní údaje. Zvláštní pozornost poté věnujte části týkající se výše a množství jednotlivých splátek. S pracovníkem se dohodněte na takovém splátkovém kalendáři, který vám bude vyhovovat.

A následně již dojde k vyplacení celé částky. To přitom probíhá v hotovosti, díky čemuž je zaručena další úspora času spojená s převodem peněz na bankovní účet. A poslední důležitou předností tohoto finančního produktu je skutečnost, že se jedná o neúčelovou půjčku. Jak si můžete přečíst v TOMTO článku, znamená to, že získané peníze je možné použít na cokoliv. Investovat je tak můžete do nového vybavení, rekonstrukce koupelny, kuchyně nebo třeba vaší vysněné dovolené.

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.