Užívejte si služeb na letišti včetně parkování. Letiště Ruzyně se nabízí jako první, ale…

13.09.2022
0 Comments

Létání je fenoménem moderní doby a třeba parkování u letiště Ruzyně a využívání vlastního auta k dopravě na letiště začíná patřit mezi hojně využívané služby. Díky letecké dopravě má člověk šanci poznat svět nejen prostřednictvím fotografií a vyprávění, ale sám na vlastní kůži. Tento způsob dopravy je považován za velmi bezpečný a je také velmi pohodlný.  Právě pohodlí je jedním z důvodů, proč lidé obecně rádi létají. Jaké služby k pohodlí cestovatelů dnes přispívají? Na poli letecké dopravy existuje spousta novinek. Například parkování v blízkosti letiště na hlídaných parkovištích a také asistenční služby pro handicapované zdarma.

Na letiště vlastním autem

To je dnes už v podstatě standard. Kdo by se tahal s kufry hromadnou dopravou? Ta mezi příliš pohodlné rozhodně nepatří. Dnes můžeme využít řadu možnosti parkování u letiště Ruzyně, vlastně letiště Václava Havla; to například znamená odstavit vůz v těsné blízkosti letiště na pečlivě hlídaném parkovišti. Odtud vás profesionální řidič odveze přímo k letovému terminálu za pouhých pár minut. Pro cestu zpět to platí samozřejmě také. Stačí dopředu oznámit čas příletu. Tento způsob lze považovat za opravdu pohodlný; není skoro nutné chodit pěšky a v případě špatného počasí je profesionální doprava k terminálu více než příjemná. Pohodlí a příjemné služby k cestování letadlem rozhodně patří! Budete překvapeni také pohodovou cenou.

Aplikace Apple Maps

Jak souvisí s létáním? Naprosto zásadně! Tato aplikace totiž od roku 2020 obsahuje také mapy interiéru některých velkých budov. A Pražské letiště Václava Havla se mezi ně hrdě zařadilo. Co to znamená v praxi? Tyto interiérové mapy lidem celkově výrazně zjednoduší orientaci v prostoru letiště. Obsahují například data ohledně přepážek, bankomatů, odbavovacích hal, obchodů, kaváren, výdeje zavazadel nebo polohu nejbližších toalet.

Speciální služby

Pokud zabrousíme do světa spoluobčanů s tělesným postižením, jako je například slepota, hluchota, či problémy s prostorovou orientaci, dozvíme se, ze i na ně na letišti Václava Havla myslí. Pro handicapované zde zřídili speciální asistenční službu. Ta je připravena pomáhat dotyčnému člověku od odbavení přes kontroly, až po nastoupení do letadla. Službu je třeba objednat předem. Jen pak je zajištěna kompletní bezplatná asistence po celou dobu všech úkonů na letišti, včetně těch během případných přestupů.

Služby letiště

Kvalitní služby jsou již dnes nedílnou součástí našich životů. Proto se nelze divit, že nabídka některých z nich pronikla i na půdu letištních terminálů. Mezi ty nejzajímavější patří například:

Prodej květin prostřednictvím automatu 

Čerstvých květin není nikdy dost a možnost zakoupit je například při návratu parnerky z dlouhé cesty ocení nejeden romantický muž!

Poštovní služby

Na letištní poště je možné využít v podstatě všech základních služeb České pošty kromě služeb balíkových.

Dětský koutek 

Tuto specialitu, kterou  rodiče malých děti  přivítají opravdu s nadšením, připravilo letiště k využití v neveřejné části letiště. 

Ztracené věci?

Nechybějí ani ztráty a nálezy. Tam se občas objeví i dost kuriózní nálezy.

Hlad ani žízeň nehrozí 

Na letišti se člověk někdy docela načeká. Proč si tyto chvíle neokořenit něčím dobrým k jídlu a pití? Na letištích to určitě není problém. Teplá i studená kuchyně, obchod s potravinami, stánky s čerstvou šťávou z ovoce nebo kavárny se skvělou kávou, která je občas přijde při nočních letech vhod. 

Jaké služby na letišti vyhledáváte nejčastěji? Jste příznivci letištních barů, kde je třeba si dát skleničku na kuráž před odletem? Napište nám o tom!

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.