Hledáte bezpečné dlouhodobé parkování u letiště Praha za ceny, které jsou přijatelné? I taková parkoviště existují.  

14.09.2022
0 Comments

Odlétáte na delší dobu na dovolenou a poohlížíte se po možnostech parkování u letiště Praha. Ceny, by samozřejmě měly být přijatelné. Popřípadě potřebujete dlouhodobě zaparkovat vaše auto na  bezpečném místě, protože budete pracovně mimo domov a váš vůz se vám na ulici nechávat nechce? Co s tím? Nemusíte platit horentní sumy ani se bát o osud vašeho auta po dobu vaší nepřítomnost. Možnosti existují. 

Parkování u letiště v Praze za ceny, které jsou příjemné, můžete najít na parkovištích, která vyrostla kolem letištních ploch 

Létání letadlem na dovolenou i za prací se stalo běžnou součástí života. Se zvýšenou mobilitou však  roste i poptávka po službách spojených s parkováním osobních vozů.  Na letiště se sice dá dobře dojet městskou hromadnou dopravou, avšak ne každý je z Prahy a ne každý chcete této možnosti využít.  

Kvůli vzrůstající poptávce vznikla parkoviště v pásu kolem letiště. Nabízejí parkování na delší dobu za rozumné ceny. Vy jejich služeb můžete využít také. Ať už letíte na dovolenou nebo jen potřebujete mít někde auto bezpečně zaparkované po delší dobu, když nejste doma. 

Co by mělo kvalitní parkoviště nabízet?

  • Hlídanou plochu.
  • Dobré ceny.
  • Odvoz na letiště a zpátky.

Placené parkoviště automaticky neznamená, že také bude hlídané

Na to je potřeba si dát pozor. Ne každé parkoviště, které se vám zobrazí ve vyhledávači, je hlídané. Někde můžete platit jen za to, že tam můžete zaparkovat. Proto je důležité vědět, zda je vámi vybrané parkoviště opravdu pod dozorem. Klasikou je nepřetržitý kamerový monitoring a dobrý plot, někde je běžná i fyzická přítomnost hlídače přímo na ploše. 

Kvalitní parkoviště by mělo mít i své vlastní pojištění

I v případě, že vašemu auto nehrozí krádež, není vyloučeno, že se mu nic nemůže stát. Například vám při neopatrném couvání někdo vůz omylem odře. Proto je dobré vybírat parkoviště nejen s velkou parkovací plochou, ale i ta, která mají pojištění. Tak získáte jistotu, že vše bude vyřízeno ve váš prospěch.

Samozřejmostí by měl být odvoz na letiště a zase zpátky k autu

Kvalitní parkoviště by mělo poskytovat služby, kde vás odvezou v daný čas na letiště a zase přivezou zpátky. Většinou je tato služba zdarma nebo je její cena přímo uvedena na stránkách dané společnosti. Pokud tam o tom není ani zmínka, zbystřete. 

Dobrá parkoviště budou myslet i na vaše nejmladší členy rodiny. Samozřejmostí by měly být dětské sedačky, aby bylo i vaše dítě v bezpečí a pohodlí.

Co vám ještě může pomoci v rozhodování 

  • Nechcete-li vzít vaši volbu na lehkou váhu, recenze poskytují dobré vodítko, jak vybrat to správné. Přeci jen nespokojení klienti předají mnohem více důležitých informací než krásně udělaná reklama.
  • Existují i webové stránky, které se parkováním u letiště zabývají. I tam se lze dočíst mnoho zajímavých tipů, jak na to.
  • Srovnávače parkování zase dokáží sumarizovat recenze, poskytnout ty nejdůležitější informace o ceně, ploše i službách. Nespornou výhodou je, že si z nich jde rovnou i místo rezervovat. Včasná rezervace a komunikace je důležitá i v tom, aby bylo připravené transferové auto na požadovanou dobu. 

Jaké možnosti ve výsledku máte?  

  • Soukromá hlídaná parkoviště kolem letiště  mají dobrý poměr ceny a kvality 
  • Parkování přímo na letišti Ruzyně je nákladnější. Může však být dobrou variantou pro konzervativní lidi,kteří neradi zkouší něco nového a hlavně nehlídají každou korunu.
  • Parkování přímo na pražských ulicích nebo na parkovištích velkých obchodních center se z hlediska bezpečnosti nedoporučuje. I když přitom ušetříte na poplatcích. Ale stojí vám to za ty nervy, že se vašemu autu něco přihodí?

Už jste někdy zažili situaci, kdy jste si mysleli, že vám ukradli auto, a pak jste zjistili, že jste zaparkovali jen o pár metrů dál?

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.