Odlétáte si odpočinout a potřebujete zaparkovat? Z parkovišť u Letiště Václava Havla Praha si můžete vybírat

13.04.2021
0 Comments

Ještě než odletíte na vysněnou dovolenou je často třeba si dopředu poradit s jednou docela zapeklitou otázkou. A sice kde na letišti odstavit svůj vůz.Ne každý, kdo si chce užít dovolenou v cizině, je přímo z Prahy nebo má takové přátele či známé, kteří budou mít čas a budou současně svolní jej na letiště odvézt a po návratu zavézt zase domů. Popřípadě ani nechce svůj život dávat do rukou jiného řidiče, než je on sám. Ať už jsou pohnutky jakékoliv, problém nalezení cenově příznivého a bezpečného parkoviště u Letiště Václava Havla Praha, je třeba vyřešit  dříve, než se vznesete k oblakům. 

Parkování přímo na letišti je pohodlné, ale drahé 

Jednou z variant, která se nabízí, je parkování přímo v areálu letiště. Je to pohodlné, rychlé a jednoduché. 

  • Ať už si zvolíte jakýkoliv parkovací dům z nabídky můžete počítat s tím, že váš vůz bude na krytém místě a samozřejmě hlídané. Dokonce ještě můžete využít placenou službu umytí auta. 
  • Komfort toho, že budete parkovat přímo v areálu letiště, se však odráží ve vyšší ceně poplatku za parkování. S tím je potřeba počítat. 

Alternativní parkoviště existují. A s lepší cenou. 

V případě, že oželíte trochu komfortu spojeného s jistotou parkování přímo na letišti, existují i další varianty parkovišť. Jsou většinou vzdálenějšího rázu, ale poplatek za parkovné bude mnohem více cenově přijatelnější. Zároveň se jedná o hlídaná parkoviště a tudíž máte jistotu, že se se svým vozem znovu shledáte. 

Bojíte se, že budete od letiště příliš vzdáleni a nechce se vám využívat městskou hromadnou dopravu? Nemusíte. Hledejte ta, která nabízejí svoji dopravu až k terminálu. 

Vyvstává vám otázka, jak to udělat, když chcete využít služeb některého ze vzdálenějších parkovišť, ale zároveň se vám nechce si komplikovat život tím, že budete muset vymyslet, kde nechat zavazadla a zbytkem rodiny? Vyberte si takové, kde vám nabídnou bezplatný odvoz k odletovému terminálu. 

Jak to funguje? 

  • Zajedete si na vybrané parkoviště a jeho pracovník vás i se zavazadly z něho odveze k terminálu pohodlným vozem. A po příletu se můžete spolehnout, že vás zase odveze. Žádné komplikace ani zdlouhavé pochody se zavazadly.
  • Popřípadě zajedete přímo k terminálu  a zástupce parkovací firmy od vás auto přebere a zaparkuje na jejich parkovišti. Po příletu vám jej zase přiveze.

Nechcete trávit mnoho času na internetu hledáním správného místa? Nechte si je srovnat.

Najít dostupné a snadné parkování je otázkou několik vhodně položených dotazů do vyhledávače. Pokud však nechcete ztrácet čas, můžete využít službu srovnávače který to udělá za vás. Vy si už jen můžete vybrat, co vám bude vyhovovat nejvíce. 

Parkovat mimo vyhrazená parkoviště? Riskujete vykradení i ztrátu vozu 

Své dilema, kde zaparkovat, můžete vyřešit i tím, že zaparkujete mimo hlídaná parkoviště v některé z pražských oblastí, kam ještě nedosahují parkovací zóny. Ušetříte tím nějaké finance, zároveň však zvyšujete pravděpodobnost toho, že váš návrat po dovolené nebude bezproblémový. Auto s nepražskou poznávací značkou stojící několik dní na stejném místě může být velmi dobrým cílem zlodějů. A vykradené či ztracené auto není ideálním zakončením žádné dovolené. 

On-line rezervace je nejjistějším řešením ve všech případech.

Začátek dovolené začíná odstavením auta na parkoviště. Chcete-li, aby všechno proběhlo v pořádku, rezervujte si parkování v předstihu a nejlépe on-line. Máte jistotu místa a někdy i lepší ceny. Zároveň díky tomu víte, že odletíte včas, protože neztratíte ani minutu zbytečným hledáním volného parkovacího místa. S on-line předčasnou rezervací vás to přinutí, vše si naplánovat předem. A aby byly návraty domů tak příjemné jako odjezdy, nezapomeňte zabezpečit nejen své auto, ale i obydlí. A mimochodem –  víte, jak zabezpečit dům či byt před odjezdem na dovolenou? Nechte si poradit od těch nejpovolanějších. Policie ČR

A co vy? Dbáte na ochranu svého auta, když jste na dovolené?  A jak?

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.