Odstranění tetování laserem je efektivní zákrok, který vyřeší váš problém jednou provždy. Další metody výrazně zaostávají!

22.07.2021
0 Comments

O odstranění tetování laserem už bylo napsáno takové množství odborných textů, že by to vydalo přinejmenším na jednu, zato však velmi obsáhlou publikaci. Motivy autorů podobných článků mohou být různé, podobně jako se do jisté míry liší i obsah jejich prací. Jedno však tyto texty obvykle spojuje. Téměř bez výjimky se v nich totiž setkáte s konstatováním, že odstranění tetování laserovou metodou je jednoznačně nejefektivnějším řešením, které současná medicína nabízí. Faktem je, že s tím nelze než souhlasit! Každému, kdo se v oboru alespoň trochu vyzná, je jasné, že jiný způsob, který by vás nežádoucí výzdoby vašeho těla zbavil tak dokonale a přitom bezbolestně, byste hledali marně. Chcete zjistit, v čem tato nejpoužívanější metoda spočívá? A zajímá vás, zda by její aplikace byla vhodná právě ve vašem případě?

 

Uvažujete o odstranění tetování laserem?

Přemýšlíte o tom, že byste se svého tetování zbavili definitivně nebo uvažujete, zda si ho jen nenecháte přemalovat něčím jiným? Pokud už o žádnou výzdobu nestojíte, jistě vás zajímá, které řešení by vám mohlo přinést nejlepší výsledek. V tom případě vás už určitě napadlo opatřit si nějaké informace o laserové metodě. A vaše snaha vás také nejspíš dovedla až sem, k našemu krátkému článku. Je to pochopitelné. V souvislosti s kosmetickými zákroky se totiž o odstranění tetování laserem hovoří čím dál častěji. Jde o postup, který je vyzdvihován nejen drtivou většinou odborníků, ale také samotnými pacienty. Mezi těmi, kteří tento způsob řešení zvolili, najdete jen minimum lidí s nějakými výhradami. Jestliže snad nebyl někdo stoprocentně spokojen, souviselo to spíše s přehnaným očekáváním. Je zkrátka nereálné věřit, že vám někde pomohou hned při první návštěvě nebo že vám snad na jednu z nejmodernějších metod může stačit pouhých dvě stě či tři sta korun. Ovšem i takoví snílci se čas od času najdou.

 

Proč se o metodě hovoří v superlativech?

Důvodů, které většinu zasvěcených osob vedou k tomu, aby o laserové metodě hovořili s uznáním, je hned několik. Samozřejmě si je trochu přiblížíme. Nějakého nadšence, jenž by permanentní výzdobu svého těla za nic na světě nevyměnil, to zajímat nebude. Avšak vám by se pár konkrétních informací mohlo hodit, pakliže vám vaše staré tetování nedá spát a hledáte tu nejschůdnější cestu, jak se s ním konečně rozloučit. K důvodům, které by vás měly přivést na některou z klinik, kde laserové ošetření nabízejí, patří především tyto tři zásadní věci:

  1. Maximální účinek – je jistě to, co oceníte především. Efektivita tohoto řešení je bezesporu mimořádná. Paprsky laseru totiž barvivo, z něhož je tetování vytvořeno, zcela rozloží. Jeho zbytky jsou pak z těla pozvolna vyplaveny mízním systémem.
  2. Bezpečnost a žádné komplikace – jsou aspekty, které vás nepochybně uklidní. Jedná se totiž o metodu maximálně ohleduplnou k lidskému tělu. Rizika spojená se zákrokem jsou zcela zanedbatelná. Díky přesnému zacílení paprsků se nemusíte obávat poškození okolní tkáně a ani pozdějších zánětů či jiných komplikací.
  3. Bezbolestnost – určitě uvítá každý, kdo tento zákrok podstoupí. Názory na bolestivost se sice mohou mírně lišit, ale to je dáno rozdílnou citlivostí každého jedince. Drtivá většina těch, kdo mají odstranění tetování laserem za sebou, se shodne, že metoda v podstatě vůbec nebolí.

 

Existují jiná řešení?

Odpověď na otázku, zda existují ještě jiná řešení, je samozřejmě kladná. Jinak bychom zřejmě ani přednosti laseru nezmiňovali. Nutno však zdůraznit, že jde většinou o metody zastaralé, pro které je typická buď nízká efektivita, nebo značná bolestivost, případně obojí. Také proto se s většinou z nich setkáte už spíše ojediněle. O jakých postupech je řeč? Rovnou si řekněme, že zřejmě jediné, co se svými parametry kvalitám laseru alespoň blíží, je použití tzv. intenzivního pulzního světla. Při tomto zákroku dochází k likvidaci tetování působením světelných paprsků o rozdílných vlnových délkách. Výsledky bývají uspokojivé, bolestivost podobně jako u laserové metody minimální.

 

Jen v krajním případě

Další postupy lze ovšem akceptovat pouze v případě, že patříte k lidem, kteří si ze zdravotních důvodů tu nejkvalitnější péči dovolit nemohou. Jde například o dermabrazi (bolestivé vybrušování) nebo o podobně nepříjemné chirurgické vyříznutí. K těmto metodám se bohužel musíte uchýlit v případě, že:

  • Máte nějakou kožní nemoc
  • Trpíte epilepsií
  • Nemáte v pořádku srdce
  • Trpíte cukrovkou
  • Trápí vás špatná srážlivost krve

 

Následná péče se vyplatí

Každý lékař vám samozřejmě potvrdí, že význam následné péče nelze podcenit a to ať už jste podstoupili takřka jakýkoliv zákrok. Týká se to pochopitelně i odstranění tetování laserem. A co je třeba dodržet? Musíte dbát na čistotu ošetřeného místa a hojení také urychlovat speciálním krémem, který vám v každém salonu krásy jistě nabídnou nebo alespoň doporučí. Vyhýbejte se koupalištím i saunám a chraňte se před slunečním zářením. Jedině tak budete s výsledkem stoprocentně spokojeni!

Věděli jste, že je ČR destinací, která je známá jak vysokým počtem, tak i kvalitou klinik poskytujících laserové ošetření? Zákroku se tedy jistě není třeba obávat!

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.