Transplantace vlasů kouty znovu zakryje. Díky špičkové technologii nepoznáte rozdíl.

03.08.2021
0 Comments

Transplantace vlasů kouty, jinak nazývané části hlavy v oblasti spánku, opět pokryje vlasy. Nově implantované vlasy mají přirozený vzhled a jsou mnohem méně náchylnější k okolním vlivům.

Vlasová transplantace je dnes vyhledávaným ošetřením a ve specializovaných pracovištích se vám dostane té nejlepší péče. Doporučuje se ovšem před absolvováním zákroku zjistit si potřebné informace a reference na danou kliniku, aby se předešlo možným komplikacím.

 

Ztráta vlasů může zasáhnout obě pohlaví ale transplantace vlasů kouty odstraní

  • Úbytek vlasů může potrápit jak muže, tak ženy bez rozdílu. Pro postiženého jedince má tento stav negativní vliv na psychiku, jelikož se začíná odlišovat od ostatních. Může dojít ke ztrátě sebevědomí, pocitům méněcennosti a depresím.
  • U žen dochází k nadměrnému vypadávání a ztrátě vlasů z důvodu těhotenství, hormonálních změn nebo třeba extrémního stresu. Obvykle je to ale přechodný stav. Pokud by byla ztráta vlasů velmi znatelná, transplantace dokáže opět vrátit vlasům přirozený vzhled a objem.
  • Dá se tedy říci, že u žen i mužů leckdy vede k transplantaci především psychologický impuls. Samozřejmě pokud se nejedná o ošetření v důsledku nehody nebo onemocnění, kdy pacient ztratí většinu svých vlasů.

 

Muži jsou ovšem na úbytek vlasů náchylnější

Mužská část populace je opravdu z genetického hlediska k většímu vypadávání vlasů náchylnější. Pleš nebo výrazné kouty jsou běžným problémem, který muži řeší. Ne každý to ale považuje za vadu, prostě se s tím smíří a vnímá to jako součást stárnutí. Pokud ale s tímto stavem spokojen není a promítá se tato nespokojenost do běžného života, ovlivňuje negativně psychiku, pak je transplantace vlasů cestou, jak opět získat pocit sebejistoty.

 

Častou otázkou bývá, zda tento zákrok bolí

Transplantace vlasů do koutů nebo na jakékoli místo na hlavě, kde obvykle vlasy jsou, je bezbolestný a velice šetrný zákrok. Díky lokální anestezii a nejmodernějším přístrojům pacient neucítí nic. K extrakci i implantaci se používají mikrojehly, takže riziko vzniku jizev je též minimální.

 

Co vše transplantace vlasů obnáší?

Tento zákrok bývá skutečně úspěšný, jelikož se jedná o transplantaci vlastních vlasů. Nemůže se tedy stát, že by je tělo odmítlo, jak se to stává například u prsních implantátů. Průběh se liší dle použité metody, ale z obecného hlediska spočívá ve vyjmutí vlasových folikul a jejich usazení na holá místa na hlavě. Toto ošetření trvá jen několik hodin, to je samozřejmě závislé na rozsahu operace. Nevyžaduje se hospitalizace pacienta a doba rekonvalescence je krátká.

 

Výsledky jsou viditelné během prvního půl roku

  • Nově implantované vlasy zprvu vypadají, ale pak narostou další a ty jsou již trvalé. Je jasné, že celkový výsledek je třeba zhodnotit až po půl roce, kdy jsou transplantované vlasy již dobře uchycené. Po uplynutí této doby je též patrné, jakým způsobem se podařilo vlasům doslova zakořenit.
  • Kvůli dodržení vzdálenosti mezi jednotlivými štěpy může pacient požádat ještě o zhuštění a dodání většímu objemu svým vlasům. Můžou se tak transplantovat nové vlasové vzorky a nahradit ty, kterým se nepodařilo správně uchytit na daném místě.
  • Jako každá operace, i transplantace vlasů sebou nese určitá rizika, ač jsou v tomto případě minimální. K implantace vlasů se uchylují i známé osobnosti, aby si zachovaly dokonalý vzhled. Ztráta vlasů může tedy potrápit opravdu každého z nás.

 

Kouty nebo pleš se dají opět schovat pod vlasovou pokrývku, transplantace vlastních vlasů vyřeší jejich ztrátu nebo výrazné řídnutí rychle a bezpečně.

Patříte i vy k těm lidem, kteří se setkali s problémem vypadávání vlasů? Budeme rádi, když se s námi v komentářích podělíte o váš názor.

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.