Botox: cena za tvář bez vrásek a 5 dalších často kladených otázek

04.08.2021
0 Comments

Když přijde řeč na odstranění vrásek za pomocí botoxu, cena bude jednou z věcí, která nás bude ohledně zákroku zajímat. Neměla by však být jedinou. Pojďme si projít otázky, které dermatologové v souvislosti s botoluxinovými výplněmi dostávají vůbec nejčastěji!

 

Botox a cena za ošetření

Finální cena se odvíjí hned od několika faktorů:

  • kvalita aplikovaného materiálu
  • jeho nezbytné množství
  • rozsah ošetřované části

 

Cena za botulotoxin se účtuje od použitých jednotek a zpravidla se částky pohybují v rozmezí 700 – 3.000,-Kč. Ošetření vrásek u kořene nosu, tzv. mračivky, patří k těm nejlevnějším, na opačné straně bychom pak našli aplikaci botoxu do celého čela. Konečná částka je tedy velmi individuální záležitostí a nezbývá než doporučit kontaktovat vybranou kliniku, kde na základě konzultace dokáží stanovit cenu přesnější.

 

Lze shrnout, že tato metoda vyhlazení pleti patří k finančně nejdostupnějším, což bezesporu vede k její tak vysoké popularitě.

Jak dlouho efekt vydrží?

Výsledek můžete pozorovat již po 3 dnech od provedení zákroku, odhadem po 14 dnech je skutečně ideální a definitivní. Bohužel, trvalý není a pro udržení mladší vizáže budete muset zákrok podstoupit opakovaně. Po první aplikaci účinek trvá zhruba 3 měsíce, u následujících dávek pak měsíců 6.

 

Je aplikace bolestivá?

Zákrok vyloženě bolestivý není a probíhá bez anestezie. Injekční aplikace botoxu nicméně může být pro někoho nepříjemná. Pro zmírnění nepohodlí proto v průběhu ošetření lze dotčenou oblast dle potřeby znecitlivět chladícím gelem nebo ledovými obklady.

 

Jaký režim po zákroku musím dodržovat?

Nemějte strach, rekonvalescence nepatří k takovým, které by vás v běžných aktivitách výrazně omezily. Přesto se musíte řídit několika málo pravidly, aby hojení proběhlo bez problémů a výsledek byl co nejlepší.

  • Bezprostředně po ošetření a následující 4 hodiny si nelehejte ani nepředklánějte hlavu, aby se výplň nepřemístila.
  • Ošetřené místo může být zarudlé, oteklé nebo svědivé. Vyhněte se ale jeho škrábání a tření alespoň po dobu 12 hodin.
  • Vyhýbejte se prašnému prostředí a sportu po dobu dvou dnů.
  • Na týden se vzdejte návštěv solárií, saun, bazénů, masáží a dalších kosmetických ošetření.

 

Je tato látka bezpečná?

Pojďme si botulotoxin blíže představit. Jak název napovídá, jedná se o jed, který produkuje bakterie s názvem Clostridium botulinum. Objeven byl na počátku 19. století v souvislosti s výzkumem otrav z jídla. Existuje několik jeho typů, v estetické dermatologii konkrétně se používá typ A a to v množství až 1000x menším, než by byla dávka toxická. Proto nemusíte mít obavy, zákrok je zcela bezpečný.

 

Co všechno lze botulotoxinovými injekcemi ošetřit?

Kromě vyhlazení mimických vrásek může být botox aplikován do oblasti podpaží v rámci léčby nadměrného pocení, tzv. hyperhidrózy. Své uplatnění v medicíně našel už dříve při léčbě svalových křečí v neurologii, urologii a očním lékařství. Může rovněž pomoci v boji proti migrénám.

 

Na výběru kliniky záleží!

Ačkoliv je tento druh zákroku poměrně rozšířen, výběr zařízení, kde ho podstoupíte, rozhodně nepodceňujte. Doporučujeme vyhledat specializovanou kliniku, kde aplikaci bude provádět skutečný odborník. Ten by měl disponovat nejen potřebnými znalostmi, ale i estetickým citem pro maximálně přirozený výsledek. Vodítkem vám mohou být certifikáty, absolvovaná školení, členství v lékařských asociacích, ale i recenze a galerie srovnávacích fotek před/po zákroku. Důležité jsou i vzájemný respekt a ochota odpovídat na vaše případné dotazy.

Setkali jste se sami s mýty ohledně botoxu a botulotoxinových výplní? Jaké byly ty nejabsurdnější? Neváhejte se o ně s námi podělit!

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.