HamNam

28.04.2021
0 Comments

 HamNam je agresivní klon PacMana a Bombermana s velkým důrazem na svižnou akci. Dal by se rozdělit na 2 samostatné kapitoly.

Single player

 První z nich je hra jednoho hráče, která se vyznačuje silným příběhem. Postupně musíte s HamNamem projet 15 levelů ve 3 graficky zcela odlišných epizodách. Úkolem v každém levelu je sežrat všechny Body. V cestě vám budou stát Nepřátele, Děla a na konci každé episody i bossové, kteří mají speciální schopnost… Žádnému z výše zmíněných oponentů nemůžete ublížit, můžete jim pouze utéct ve spletitých chodbách bludiště. K útěku lze využít i teleportu, který vás přenese do dalšího, náhodně vybraného, teleportu. V singleplayeru je dále možnost hry vlastních map, které si předem vytvoříte a jež najdete v sekci external.

Multi player

Druhou kapitolou je hra až 3 hráčů na jednom PC. Tato kapitola se dělí na dvě podkapitoly a to: foodtype a fraglimit. V obou dvou můžete střílet a pokládat bomby. Ve foodtype je hlavním cílem hráče, sežrat co nejvíce bodů. Pokud zemřete, uberou se vám 2 body žrádla. Vyhrává hráč, který má po vyžrání všech kupiček v levelu nejvíce bodů žrádla. Ve fraglimitu je hlavní devizou zabít co nejvíce spoluhráčů. Pokud se zabijete vlastní bombou, odečte se vám 1 frag. Počítačové oponenty zabíjet nejde. Vítězí hráč, který má v určitém čase nejvíce fragů, nebo který dosáhne jako první předem určeného maximálního počtu fragů. Pokud má po vypršení časového limitu více hráčů stejný počet fragů, vítězí ten, který má větší počet sežraných kupiček. Pokud se shodují i tyto hodnoty nastává remíza. V multiplayeru můžete hrát buďto mapy, které jste již dohrály v singleplayeru, nebo si můžete stvořit vlastní, či využít již vytvořených map v externalu.

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.