GLX – arkáda pro Windows a Linux

28.04.2021
0 Comments

GLX – je akční logická 2D arkáda naprogramovaná v C++ s využitím multiplatformních technologií, skvěle vyřešeným level a game designem a moderní chytlavou grafikou. Ve hře ovládáte kosmickou raketu se kterou postupně proletíte celkem 11 rozmanitých levelů ve kterých na hráče čekají různé nástrahy ať už v podobě střiledel či všudypřítomné gravitace. Celou hru doprovází zvukové efekty a soundtrack od hudební skupiny Selfish. (Ten je bohužel pouze v neořezané verzi. Internetová verze neobsahuje kvůli velikosti mp3).

GLX na Invexu

Nějakou náhodou se nám podařilo propašovat GLX i na Invex 2003, který byl 6.- 10.10.2003. Mohli jste nás najít v Crative Hall. Zájem o hru ze stran hráčů i nezkušených návštěvníků byl velmi příznivý. V průběhu týdne jsme tedy ještě spolešně s lidma z Ceskehry.cz uspořádali soutěž o CD ČeskýchHer, na kterém byl schodou náhod i GLX.

Bonus * Plastelíňák:

Když se nudim tak dělám hrozný nesmysly. Třeba reálnou podobu červa z GLX. Vzniknul někdy o prázdninách během vývoje hry, z jedné krabičky plastelíny kterou jsem naplácal na kostru červa vyřezanou z polystyrenu. Když pominu fakt že řezáním polystyrenu vznikne neskutečné množství bordelu který se navíc nalepí na všechno tak, že nejde nikdy pořádně uklidit, musím si aspoň zanadávat na plastelínu které je v té krabičce tak málo, že (jak je vidět na fotkách), musel být červ strasně moc barevný a to mi to vyšlo jen tak tak (hlavně se mě nechtělo kupovat další krabičku. Nízká kvalita fotek je daná tím že se mě to zezačátku nechtělo fotit, protože jsem nevěděl jestli z toho vůbec něco vznikne. A to nevím doteď.

Screenshoty:

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.