Jaký silikon je pro prsa nejvhodnější?

01.07.2021
0 Comments

Možná patříte mezi ty ženy, které si již tuto otázku položily a zamýšlí se nad tím, zdali jdou silikon a prsa dohromady, ale dál se v úvahách nikdy nedostaly. Dávno neplatí, že silikonové implantáty mají ve svých podprsenkách jen pornoherečky nebo jiné celebrity. V dřevních začátcích kosmetické plastické chirurgie mohl tento zákrok přinést budoucí majitelce bujnějšího poprsí víc starostí než radostí, ale doba i technologie pokročily, nabídka je široká a možnosti takřka neomezené. Záleží hlavně na vaší peněžence a důvodech, které vás do péče plastického chirurga přivedou.

Kdo a kdy může operaci podstoupit?

Jste-li zdravý, plnoletý a psychicky vyrovnaný jedinec a projdete-li vstupním vyšetřením, nic vám nebrání se do toho vrhnout. Důvodem, který vás přivede až do ordinace plastického chirurga, zdaleka nemusí být jen ono stokrát omílané “mám malá prsa”. Některé ženy mají od přírody každý prs jinak velký, tento rozdíl jim dosti komplikuje život a zvětšení jednoho nebo zmenšení druhého je pro ně kýženou spásou. Mnoho žen po prodělané rakovině prsu a částečné nebo i celkové amputaci žije s nepohodlnými protézami a implantát je pro ně obdobně nezbytným řešením jako v předchozím příkladu. Je mnoho důvodů, proč se žena rozhodne podstoupit takový zákrok a je čistě na ní a na lékaři, se kterým se radí, jak celá záležitost nakonec dopadne.

Není silikon jako silikon a ten prsní je hotová věda

Existuje mnoho špičkových, lepších i horších výrobců a je v tom skrytá celá věda. Pouzdra ze silikonové pryže nebo z polyuretanu jsou vyplněna měkkým silikonovým gelem s tvarovou pamětí, nebo fyziologickým roztokem či jejich kombinací, možností je více, ale ve zkratce se dá říci, že pokud zvolíte kvalitu, dostanete bezpečné, hygienicky nezávadné a certifikované výrobky. Různé firmy používají různé postupy, ale základní parametry jsou u všech výrobců prakticky totožné.

V současné době používají 2 typy povrchové úpravy implantátů:

  • hladký
  • s texturou

Oba typy mají své výhody a výběr se řídí spíše fyzickými dispozicemi a lékařským pohledem než přáním klientky; ale i do toho může jejich budoucí uživatelka mluvit.

U tvaru je na výběr také ze 2 možností

  • kulatý
  • anatomický ve tvaru kapky

Velikost a konečný výběr tvaru se do velké míry řídí požadavky a představami, ale i tělesnými proporcemi ženy.

Existují i 2 možnosti umístění silikonového polštářku ve vašem prsu

  • pod hrudním svalem nebo uvnitř hrudního svalu
  • na hrudní sval pod prsní žlázu

Při umístění pod prsní žlázu se snižuje nepohodlí při rekonvalescenci a můžete se rychleji vrátit ke svým předchozím aktivitám. Stejně jako ostatní věci je ovšem výběr závislý na vaší fyzické dispozici a na konečném rozhodnutí lékaře.

Rekonvalescence je nezbytná

Pokud chcete, aby výsledný efekt byl bezchybný, počítejte s tím, že budete po operaci muset dodržovat klidový režim a řídit se veškerými doporučeními lékaře, . Na kvalitní klinice vás před propuštěním do domácího ošetřování poučí o veškeré péči, hygieně i ošetřování pooperačních ran, kolik dnů či týdnů bude trvat, než budete moci začít znovu sportovat, apod. Součástí pooperační péče může být speciální elastická podprsenka nebo masáže jizev po vstřebání či vyndání stehů.

Jak dlouho implantáty vydrží, než budu potřebovat novou operaci?

Při vhodné péči, pravidelných kontrolách a dobré souhře všech okolností to může být 15 let i déle. Pokud majitelka vylepšených vnad nepociťuje žádné nepohodlí a implantáty nejeví žádné známky opotřebení, není nutné je odstraňovat nebo vyměňovat jen proto, že proběhla doporučená doba životnosti.

Mýty a pověry kolují i o silikonu uloženém v poprsí

Kolem prsních implantátů se doslechnete i mnoho pověr a mýtů. Jedna z nejznámějších je například ta o nemožnosti kojit, v případě že jste si nechala vsadit implantáty před otěhotněním. Není to pravda a pokud se nejedná modelaci a zmenšování prsů, kdy dochází k manipulaci s mléčnou žlázou a mohou nastat nějaká omezení, ženy normálně kojí a nečiní jim to žádné potíže.

Zvětšení či modelace prsů s sebou nese určitý druhu rizika stejně jako kterákoli jiná invazivní operace probíhající pod celkovou narkózou. Do pečlivě vybrané kliniky ale můžete vložit veškerou důvěru a měla by se o vás postarat i v případě jakýchkoli nenadálých komplikací. Po zvládnuté rekonvalescenci se pak dlouhá léta budete těši ze svého perfektního a vytouženého dekoltu. Nezapomeňte ale, že i tak je nutné chodit na pravidelné kontroly k lékaři a řádně se o vylepšení svého sebevědomí starat. Jen to bude zárukou vaší dlouhodobé spokojenosti.

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.