Malinna je synonymem návratu k přírodě a udržení zdraví

01.07.2021
0 Comments

Seznámit se značkou Malinna rozhodně stojí za to. Už proto, že se podílí na zlepšení života a zdraví každého z nás. Je překvapivé zjistit, jak blízko máme zdroje udržitelnosti zdraví buněk!

Začátek příběhu

Prvopočátky značky Malinna sahají do roku 2010, kdy Slovák Jaroslav Stráňavský – do té doby expert na zvukovou režii – začal pociťovat zdravotní problémy. Po třech dekádách náročné práce se necítil celkově dobře. V tu dobu přišel zlom a rozhodnutí vydat se úplně jinou životní cestou. Začal se zajímat o své zdraví, přemýšlet nad příčinami civilizačních chorob a pomoc hledal v přírodě. Zjistil, jak často jsme vystavováni negativnímu vlivu průmyslových chemických látek, a do jaké míry dokážou stav lidského těla ovlivnit. Sám se tehdy rozhodl je ze svého života maximálně vyloučit a pátral, čím je nahradit.

 

Malinna: láska k přírodním olejům

 Začal zkoumat sílu a účinky BIO olejů, a během času jim naprosto propadl. Zjistil, jak silný mají účinek proti mikrobům, bakteriím a virům. Pochopil také, že pokud má mít olej maximální sílu a přínos, musí pocházet z rostlin pěstovaných v čistém prostředí a samozřejmě bez použití umělých hnojiv. Jeho prvními výtvory byly výrobky pro úklid domácnosti. Úspěšné. Proto je jasné, že se ke zvukové režii nikdy nevrátil. Naopak. Začal ještě usilovněji pracovat na vývoji nových přírodních produktů a zaměřil se na zdraví člověka zevnitř i zvenku. Přitom získal velkou podporu své dcery Dominiky Doninga, která se zasadila o založení firmy.

 

Vznikla tak rodinná společnost zpracovávající ryzí rostlinné oleje a extrakty z rostlin. Ty přitom neustále zkoumá a zjišťuje, jaký vliv mají na zdraví lidských buněk. Jejich moc je téměř neuvěřitelná! Tyto přírodní poklady dokážou velmi účinně:

  • regenerovat a chránit buňky
  • prodlužovat zdraví a životnost buněk
  • celkově omlazovat organismus
  • oslabovat a likvidovat patogeny v těle
  • výrazně posilovat imunitu
  • regenerovat
  • přispívat k celkovému zdraví

 

Co Malinna nabízí?

Malinna se skládá ze dvou základních řad přípravků; obě jsou přitom ve vzájemné symbióze. Jejich tvůrce produktů věří, že jen s tou nejvyšší bio kvalitou je možné dosáhnout opravdových výsledků. Přísný výběr a kvalita surovin jsou tím, na čem si značka zakládá.

 

Produkty na vnitřní použití – tzv. “elixíry”

Jsou opravdu silné koncentráty na přípravu nápojů, které mají za úkol naprogramovat náš tělesný systém. Díky svému unikátnímu složení jsou zcela absorbovatelné.

  • “Bitter” – nejsilnější proti infekcím a mikrobům, dokonale podporuje celkovou imunitu a regeneraci
  • “Mint” – antioxidant s pozitivním vlivem na srdce a cévy, posiluje imunitu a detoxikuje
  • “Vanilla” – obsahuje širokou vitamínů a minerálů, které dokáže tělo beze zbytku vstřebat a přitom není zatížené

 

Péče o pleť a tělo

 Malinna je založena na tom, že základ krásy vychází zevnitř, ale o zevnějšek je třeba se starat taktéž. Proto byly v rámci značky vyvinuty kvalitní a účinné produkty založené na přírodních organických olejích, rostlinných extraktech a mořské soli. Díky jejich specifickému složení dokážou pronikat hluboko do pleti a působit na buňky. Výsledkem je komplexní regenerace a omlazení. Jedná se o např. séra z růže nebo levandule, pleťové krémy, tělový krém. Nezapomíná se ale i na čištění pokožky a mytí vlasů.

 

Výroba a složky

Na podzim roku 2020 firma otevřela vlastní ekologickou bezodpadovou výrobu na jihu Čech. Pracují v ní výhradně členové rodiny a zpracovávají oleje sesbírané na českých malofarmách. Snaží se používat lokální suroviny; pouze tv případě, kdy to není možné, se obrací i do ostatních zemí Evropské unie. Něco málo esenciální olejů pak pochází z Indie nebo Srí Lanky.

Co je podle vás lepší – konzumovat a používat pouze lokální suroviny, nebo je zdravější rozmanitost z celého světa? Podělte se o svůj názor.

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.