Chemický peeling si dokáže poradit s problematickou pletí, akné či pigmentovými skvrnami 

23.12.2022
0 Comments

Trápí-li vás vrásky, pigmentové skvrny nebo akné, zkuste na ně vyzrát chemickým peelingem. Chemický peeling využijte i v případě, pokud chcete svoji pleť jen omladit a rozzářit, ale invazivní zákroky a plastické operace vás děsí. Jde totiž o elegantní a účinné  řešení.  

Chemický peeling je efektivní cestou za krásnější pletí 

Tato procedura se stává čím dál tím populárnější. A není se čemu divit. Je relativně rychlá, bezbolestná a hlavně neinvazivní. Nikdo do vás nebude nic píchat ani vám nic řezat. Na vaši pleť bude pouze nanesena vrstva speciálního krému, který bude po pár minutách odstraněn. Hotovo. Pak už nastává proces regenerace a vás čeká krásnější a zdravější pokožka. 

S čím si peeling dokáže poradit 

  • Akné nebo mastnou pletí.
  • Pigmentovými skvrnami.
  • Vráskami.
  • Unavenou pletí bez jiskry.  

Na čem je tato procedura založena 

Možná si myslíte, že omlazení pleti bude časově náročné. Avšak není. Během půl hodiny bývá většinou vše hotovo. A na čem tento zákrok, kde není potřeba jehel ani skalpelu, stojí? Na nanesení přesného množství speciálního krému, který obsahuje různé pro tělo důležité kyseliny. Ty kůži naruší a tím nastartují procesy její regenerace. 

Povrchový chemický peeling napomůže omlazení pleti

Chcete-li jen oživení pleti, zkuste jen povrchový peeling. Jeho výhoda spočívá v tom, že s ní nejsou spojené žádné vedlejší účinky a hojení pleti trvá pouze jen několik málo dní. Podobně jako při středním chemickém peelingu, i zde je však nutné se chránit po dobu dvou týdnů před UV zářením

Retinolový peeling pomůže s akné a vráskami 

S problematickými jevy je aknózní pleť, hluboké vrásky nebo pigmentové skvrny může pomoci střední chemický peeling. Velmi efektivní je například retinolový. Ten nabízí cestu k jasnější i mladší pleti. Ovšem v tomto případě  se hodí menší upozornění. Jaké? Před nastoupením procedury počítejte s tím, že ještě než bude pokožka krásnější, budou se odlupovat vrstvy staré kůže. Nejedná se zrovna o estetickou záležitost a mnoho žen uvítá být po tu dobu raději v teple domova. Ihned po zotavení vás však čeká nádhernější a zdravější pleť.

Je vždy lepší zvolit kvalitní pracoviště a poslouchat rady odborníků 

I když se jedná o rychlou a bezbolestnou proceduru, je pořád dobré mít na mysli, že i tento druh ošetření by měl vždy patřit do rukou odborníků. Proto vždy hledejte kosmetický salon, který má s touto metodou zkušenosti. 

Před samotným zákrokem by vždy mělo dojít ke konzultaci. Příslušný odborník či odbornice zjistí váš zdravotní stav a společně s vámi vybere ten nejvhodnější přípravek, který se pro váš typ pleti a problému hodí nejvíce. V případě, že zvolíte středně hluboký peeling, načasování bude hrát důležitou úlohu, protože váš obličej bude potřebovat pár dní na regeneraci. Teprve pak se ukáže ve své úplně nové a krásnější podobě. Pro bezproblémový výsledek je dobré také poslouchat rad profesionálů  ohledně následné péče.

Ať už si vyberete jakoukoliv možnost, je vždy jednodušší volit pro tento druh kosmetického ošetření chladnější měsíce v roce, kdy slunce není na obloze tak často vidět a vám odpadnou starosti ohledně UV záření.  

Proč je chemický peeling tak oblíbený

  • Bez nutnosti chirurgického zásahu se vám pleť vypne a omladí. Chcete-li vše ještě více podtrhnout, nezapomeňte svůj nový vzhled kombinovat se správným stylem oblékání. Přidá to na efektu. 
  • Dokáže pomoci s akné. Také zlepší stav nehezkých jizviček, které se tvoří v případech vážnějších stavů tohoto dermatologického problému. 
  • Projasní póry a  vyčistí pleť. 
  • Zesvětluje pigmentové skvrny.
  • Pomůže s minimalizací vrásek. A to bez chirurgických zásahů a jehel. Chcete hezčí a svěží pleť bez nutnosti podstupovat komplikovanější a agresivnější chirurgické zákroky? Zde máte řešení.  

Potýkáte se také s problematickou pokožkou? Máte radu, čeho se vyvarovat, aby se stav nezhoršoval?

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.