Trigema je jako developer podepsána pod celou řadou prvotřídních projektů. Slyšeli jste už o jejím konceptu chytrého bydlení?

01.06.2021
0 Comments

Společnost Trigema patří k nejzkušenějším aktérům tuzemského realitního trhu. Ačkoliv je nejčastěji, a nutno podotknout že právem, prezentována zejména jako developer, její aktivity jsou ve skutečnosti mnohem rozmanitější. Dnes nás budou zajímat především stavební projekty této firmy. Takové, které lze zařadit do kategorie rezidenčního bydlení. Těch má ostatně ve svém portfoliu většinu a vzhledem k dlouholetému působení této společnosti není rozhodně vyloučeno, že jste se už s některými z nich setkali. Kvalitních staveb, pod nimiž je Trigema podepsána, je v České republice více než dost. Pokud snad náhodou hledáte nový byt, možná vás bude zajímat, co tato firma právě chystá, nebo jaké projekty realizovala teprve nedávno. A mimochodem, znáte koncept tzv. chytrého bydlení? Ne? I na to se společně podíváme.

Společnost Trigema funguje od roku 1994

Trigema působí na tuzemském trhu už od roku 1994. Od té doby má na svém kontě nepřeberné množství hodnotných stavebních projektů nejrůznějšího charakteru. Zdaleka nejvíce jich najdete v Praze a v Plzni. To jsou města, do nichž se soustřeďuje podstatná část aktivit této firmy, která je zde také dlouhodobě řazena do pětice největších developerů věnujících se rezidenčním stavbám. A přestože Trigema staví i jiné, často velmi zajímavé budovy, základem její činnosti je právě realizace bytových projektů. Společným rysem naprosté většiny z nich je koncept tzv. chytrého bydlení, díky němuž jsou stavby této firmy do značné míry unikátní. V čem toto specifické pojetí spočívá?

Chytré bydlení jako standard

Chytré bydlení je koncept, který uživatelům bytů přináší samé výhody. Nutno podotknout, že je pro stavby realizované Trigemou typický a charakterizovat ho lze následujícím způsobem. Jde o kombinaci faktorů, které činí život v podobných budovách příjemným a nanejvýš komfortním. To vše zároveň s maximálními ohledy na životní prostředí a také s přihlédnutím k co nejnižším nákladům. Bydlení musí být kvalitní co do použitých materiálů, musí být vybaveno tzv. inteligentními systémy a musí odpovídat nejen momentálním potřebám člověka, ale myslet rovněž na případné změny, které život přináší. V souladu s moderními trendy musí být energeticky úsporné, bezpečné a mělo by navíc disponovat co nejlepší občanskou vybaveností, která je doslova na dosah ruky. Výsledkem tohoto konceptu není tedy nic jiného, než vytvoření ideálních podmínek pro maximálně spokojený život. A faktem je, že se tuto vizi daří Trigemě naplňovat stále lépe a že lze v jejím podání považovat chytré bydlení už více méně za standard.

Nové byty v Braníku a v Nuslích

K nejnovějším počinům Trigemy patří bytové domy v Praze, konkrétně v Braníku a v Nuslích. Komplex „Chytré bydlení Braník“ zahrnuje celkem 137 bytových jednotek, dále 15 rodinných domů a také několik komerčních prostor. Jak už název napovídá, je i tento moderní projekt realizován v souladu se zásadami, o nichž jsme se před chvílí zmínili a které lze bezpochyby považovat za základ úspěchu tohoto developera. Zjednodušeně řečeno, jde o energeticky udržitelný a zároveň cenově přijatelný komfort. Bytové domy disponují garážemi, balkony a terasami. Všechny rodinné domy mají svou zahradu. Rezidenční projekt „Nová Nuselská“ je dalším produktem z dílny Trigemy. Nabízí novým vlastníkům 146 bytů (1+kk – 4+kk) a podobně jako v Braníku i zde mohou obyvatelé využívat všech výhod konceptu chytrého bydlení. V Plzni Skvrňanech je připravován projekt sedmi domů s téměř dvěma stovkami bytů, které půjdou do prodeje už v červnu tohoto roku. Z posledních let můžeme zmínit ještě „Chytré bydlení NMN@Holešovice“ nebo také „Chytré bydlení JRM@Lužiny“. Našla by se však ještě řada dalších, neméně kvalitních projektů.

Ani 112 tisíc Kč/m2 poptávku nijak nezmenšuje

Není vůbec žádným tajemstvím, že ceny nemovitostí jsou v České republice na svých historických maximech. Někteří z nás kvůli tomu na vlastní bydlení nejspíš nikdy nedosáhnou. Ohromný zájem o nové byty přesto nepolevuje. Ani průměrných 112 tisíc korun, což je částka, za kterou se dnes v Praze daří prodávat metr čtvereční podlahové plochy v novostavbě, není pro vážné a solventní zájemce zřejmě žádnou překážkou. Alespoň to vyplývá z údajů, které jsou součástí analýzy realitního trhu v naší metropoli. Za jejím zpracováním je kromě dalších developerů také Trigema. A jaký údaj z této zprávy stojí ještě za zmínku? Například skutečnost, že se v Praze jen za první čtvrtletí letošního roku prodalo zhruba 2000 nových bytů!

Průměrná cena novostaveb v Praze (1Q/2021)

BYT Cena za 1m2 (v Kč)
JEDNOPOKOJOVÝ 119 700
DVOUPOKOJOVÝ 109 730
TŘÍPOKOJOVÝ 111 060
ČTYŘPOKOJOVÝ 107 000
S VÍCE NEŽ ČTYŘMI POKOJI 136 120
PRŮMĚR 112 230

Všestranný a úspěšný developer

S ohledem na kvalitu projektů podloženou konceptem chytrého bydlení je pochopitelné, že Trigema dosahuje skvělých výsledků v mnoha oborových soutěžích, jako je Realitní projekt roku nebo třeba Best of Realty. Kromě realizace nových bytových projektů se společnost specializuje také na zateplování starších budov i na jejich celkovou revitalizaci. Svou působnost však rozšiřuje rovněž do oblasti cestovního ruchu a je například i strůjcem úspěchu a zároveň vlastníkem vinařství ve Veselí nad Moravou. Trigema je zkrátka všestrannou a mimořádně úspěšnou firmou.

Kromě projektů, o nichž byla dnes řeč, znáte nějaké další nesoucí její rukopis?

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.