SEO konzultant Brno – na co byste se měli soustředit při optimalizaci e-shopu

09.09.2021
0 Comments

Najít SEO konzultanta v Brně nebude problém. Pokud ho hledáte, dobře děláte. E-shopy se často SEO vůbec nevěnují. To je samozřejmě špatně. Chcete vykročit do nové etapy vašeho podnikání pravou nohou? Postupujte podle našeho stručného návodu a neuděláte žádnou fatální chybu. Dozvíte se, na jaké stěžejní oblasti se musíte zaměřit, aby měl váš e-shop organickou návštěvnost.

seo konzultant brno

SEO konzultant vám pomůže pochopit, co přesně lidé hledají

Ptáte se, proč byste měli investovat do optimalizace? Protože vám zajistí lepší pozici ve výsledcích vyhledávání. Jak nakupujete online vy? Běžně projíždíte výsledky až na pátou stránku? Majorita hledajících si vybere z výsledků na prvních třech místech. Ti vybíravější zkouší všechny možnosti na první stránce. Druhou stránku rozklikne málokdo. Lepší pozice vám zajistí organickou návštěvnost. 

 SEO konzultant vás na ty lepší pozice dostane. Bude ale potřebovat vaši pomoc. Konzultanta platíte za spolupráci. Rychlost jeho práce závisí i na tom, zda mu včas dodáte všechny podklady, o které vás požádá. Pokud dostanete zadaný úkol, vypracujte ho na jedničku s hvězdičkou. Česká e-commerce scéna zaznamenala růst o desítky procent. Konkurence je obrovská. Perfektně optimalizovaný e-shop je skvělou konkurenční výhodou. 

Jak mít profesionálně optimalizovaný e-shop

  1. Zjistěte, jak se vaši zákazníci chovají v online prostředí. K tomu slouží analýza klíčových slov, takzvaná “klíčovka”. Tu provede SEO konzultant. Z analýzy se dozvíte mnohé. Ověříte si, zda cílíte na správné publikum. Zjistíte, co přesně hledají. Jaké mají nejčastější dotazy a co je v souvislosti s vaším sortimentem nejvíc zajímá. 
  2. Optimalizujte vstupní stránky. Pokud nemáte udělanou klíčovku, tvoříte konstrukci víceméně pocitově. S ní sestavíte strukturu podle toho, jak lidé zboží a služby hledají. Cítíte ten rozdíl? Ideálně byste měli vytvořit vhodnou cílovou stránku pro všechny varianty klíčového slova. Uvedeme si příklad. Analýza odhalila, že lidé hledají dejme tomu kapesní hodinky nebo myčky nejen podle typu, ale i značky nebo velikosti a tak dále. Takto byste měli roztřídit veškerý sortiment vašeho zboží. Díky tomu dáte hledajícím přesně to, co chtějí. Návštěvník je spokojený a vyhledávač také. Naprosto ideální stav.
  3. Váš e-shop by neměl jen prodávat. Měl by být zdrojem hodnotných informací. Lidé nehledají pouze zboží. Hledají také odpovědi na palčivé otázky, které s vaším sortimentem úzce souvisí. Dejte jim je a budou vás milovat a rádi se k vám vrátí a ještě ochotněji nakoupí. Můžete psát recenze, detailní popisy zboží nebo radit, jak na údržbu. Témata mohou být různá. Zásadní je kvalita. Jak po stránce SEO, tak obsahově. Pište pro vaši cílovou skupinu, ne pro roboty.
  4. UX také ovlivňuje vaši pozici. Zobrazuje se váš e-shop zobrazuje ve všech prohlížečích správně? Nenačítají se stránky příliš pomalu? Nemáte na jednotlivých stránkách velké fotky? A co zobrazení v mobilních zařízeních? Průměrný Čech se dívá do mobilu 3 hodiny denně. Stále více lidí vyhledává a nakupuje zboží prostřednictvím mobilního telefonu. S verzí pro mobily byste měli začínat!

Váš e-shop optimalizaci potřebuje. Bez ní vaříte doslova z vody.

Nemůžete založit e-shop a nechat ho žít svým vlastním životem.

Profesionální optimalizace vám pomůže poznat vašeho cílového zákazníka.

Budete mít možnost tvořit hodnotný obsah a odměnou vám bude organická návštěvnost, budování značky a v důsledku také vyšší tržby.

Co jste díky optimalizaci zjistili o vašich klientech?

Nezapomněli jste na mobilní verzi?

Co je podle vás při zakládání e-shopu nejtěžší? Jste spokojeni s prací konzultanta?

Sdílejte s námi vaše názory a osobní zkušenosti.

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.