Kvalita nemusí být nedostupná. Levné matrace jsou toho důkazem

03.06.2021
0 Comments

Máte obavy z koupi levné matrace? Jste zastánci pravidla “vyšší cena znamená vyšší kvalitu”? Věřte či ne, není tomu vždy tak. Trh s postelemi, peřinami, polštáři a ložním a příslušenstvím, z čehož největší podíl činí právě matrace, je obrovský. Matrace bývají k dostání ve skutečně rozsáhlém množství druhů, parametrů a v neposlední řadě také cenových relací. I ty dražší lze mnohdy sehnat v různých akcích či výprodejích. Cena by neměla být rozhodujícím aspektem u míry kvality matrace, jelikož i ty levnější mohou být kvalitní.

Levné matrace jsou žádané. Nízká cena neubírá na kvalitě

Komfortní spánek je jedním ze stěžejních mezníků lidského fungování. Bez něj býváme unavení, rozmrzelí, a mnohdy i neschopní práce. Není nad svěží probuzení po noci strávené plnohodnotným spánkem – mnoho z nás to jistě potvrdí. S dobrým spánkem jde ruku v ruce i náležitá matrace, jejíž výběr by se neměl podcenit.

Typ či rozměr matrace si volí každý sám, dle svého vlastního uvážení a požadavků. Jakmile dojde na finanční stránku, mnoho z nás jistě sáhne po té levnější variantě, jelikož matrace obecně nebývají tou nejlacinější položkou na seznamu v domácnosti. Není ovšem třeba mít obavy. Cena u matrací často mnoho neznamená – neurčuje míru jejich kvality. Levné matrace zdraví neškodí, designově se často rovnají těm dražším, a jako bonus navíc ušetří vaše finance.

Měkčí, tvrdší nebo oboustranná? I u levných matrací si vyberete

Spolu s věkem se člověku mění preference. Mladí se častokrát orientují na tvrdší, kdežto starší lidé spíše na měkčí typ matrací – nebo naopak. A pozor. Nad tím, zda tu či onu, již není třeba složitě dumat – řešením jsou oboustranné matrace. Pěnová výplň je z jedné strany tvrdší, a z té druhé měkčí. Tato Varianta je spolehlivě dostupná i u levnějších variant matrací, tudíž si každý vybere právě to, čemu dává přednost.

Zdravotně nezávadná PUR pěna je součástí výroby každé matrace

Pevná, vysoce pružná a zdravotně příhodná – to je PUR pěna. Známá také jako polyuretanová pěna, tento speciální materiál je používán jako základní výplň matrací. Vyznačuje se především svou vysokou hustotou, díky níž se přizpůsobí stavbě a hmotnosti lidského těla. Je zhotovena bez škodlivých či zdravotně závadných příměsí, a proto je bezpečná i pro děti. V neposlední řadě je PUR pěna vyhledávaná pro svou nízkou cenu. Polyuretanové matrace představují komfort a pohodlí za přínosné finance.

Náležitá kvalita za rozumnou cenu

Sháníte levnou, ale komfortní matraci na míru? Potřebujete pomoci od odborníků? Na některých webových portálech narazíte nejenna širokou škálu výrobků – od postelí a lůžkovin až po matrace, ale můžete se i poradit. Třeba o tom, které typy levných matrací,se kvalitou zhotovení rovnají těm cenově méně dostupným. Vybírat lze ze 3 základních typů levných matrací:

  • Matrace z PUR pěny
  • Matrace oboustraně profilové
  • Matrace ‘sendvičové’

Cenové rozmezí je široké a dostupné pro všechny. Plnohodnotnou a komfortní matraci lze zakoupit již za necelé 2000 Kč.

Nevíte-li si rady, projděte si internet a určitě narazíte na specializované forum, kde lze najít odpovědi na nejčastější otázky. Nebo ještě lépe- hledejte e-shop se zákaznickou linkou.

Zamlouvají se vám dražší typy matrací? I ty lze sehnat za akční ceny

Ať už kamenné nebo internetové obchody – všude čas od času narazíte na různé akce či výprodejová okénka. Nejste-li zastáncem levných produktů a zároveň chcete nějakou tu korunu ušetřit, toto je jedna z možností jak nakupovat. Budete-li trpěliví, můžete sehnat svou vytouženou matraci se slevou až v řádu desítek procent.

Nápomocné vám při výběru mohou být i produktové srovnávače jako jakco.cz 

Martin Šujan

Martin Šujan

Mou obrovskou vášní jsou počítačové hry, které hraji odmala a občas je i recenzuji v některých online herních magazínech. Netrávím čas ale jen přilepený u monitoru. Dělám dobrovolného hasiče a aktivně sportuji, baví mě i stanování ve volné přírodě. Tenhle blog je pro mě příležitostí rozepsat se o věcech, které mě zajímají, a třeba i něco změnit.