Parkování letiště Praha: S autem na letiště? Ale co s ním pak? Zde máte rady a nápady i ohledně bezpečnosti.
Nejjednodušší možností je auto nechat přímo na letišti. Avšak nechcete platit vysoké poplatky? Zaparkovat jej na ulici je tou nejhorší volbou. Najít totiž cenově výhodné a bezpečné parkování letiště Praha není zase tak problematické.
- Kolem letiště jsou totiž provozována cenově výhodná, hlídaná a bezpečná parkoviště.
- Odvoz na letiště je většinou řešen tak, že vás tam firma dopraví svým vlastním autem. A zase vás zpátky přiveze. Nemusíte se tedy nikam trmácet s cestovními kufry.
- Vybírat si můžete z variant parkování na otevřené ploše, ale i v krytých areálech. Samozřejmě hlídaných.
- Nechtějí se vám dávat klíčky od auta někomu cizímu? Nemusíte. Vyberte si hlídané parkoviště, kde své auto jednoduše zaparkujete na určeném místě a klíčky si necháte.
A hlavně. U většiny těchto parkovišť budete platit mnohem menší parkovací poplatky než na samotném letišti. Tak proč to nezkusit.
Zaparkujte své auto bezpečně
Dalším slabým bodem je auto. S výběrem místa, kde jej zaparkujete, si dejte záležet. Ať ho tam najdete i po svém příletu.
- Své auto rozhodně neparkujte jen tak na ulici. Není nic přitažlivějšího než auto, které se už týden a déle nepohlo z místa. A že je to občas na nich znát.
- V zaparkovaném autě nenechávejte žádné předměty, které by mohly přitáhnout pozornost.
Dovolená je krásná věc. Člověk by se z ní měl vrátit odpočatý a plný úžasných zážitků, které bude zase nějakou dobu zpracovávat. Odjezdy a návraty domů by proto měly být bezstarostné a plné radosti a štěstí. Jak zvýšit pravděpodobnost toho, aby se vše událo v klidu a pohodě, a nečekaly na vás po příjezdu žádné komplikace a starosti? Zde je několik rad.
Ochranu svého domova nepodceňujte
Byt či dům je vaše království. Vniknutí do nemovitosti, kterou považujete za svůj domov, není vůbec příjemné. Krom ukradených věcí s sebou totiž nese značný diskomfort v tom, že se většina lidí se nebude po nějakou doma cítit bezpečně, právě kvůli tomu že došlo k narušení jejich nejniternější osobního prostoru. Co na to, že tam člověk v danou chvíli fyzicky nebyl a slunil se na pláži? To psychice nevysvětlíte. Proto je lepší prevence než řešení následků.
Jak tomuto neblahému zážitku předejít?
- Buďte diskrétní.
Nesvěřuje se mnoha lidem s tím, kdy a kam odlétáte na dovolenou. Hlavně se vyhněte psaní těchto informací na sociálních sítích, popřípadě zveřejňování aktuálních fotek ze slunných pláží. Nebezpečné je také sdílení takového obsahu ve veřejných i soukromých skupinách o mnoha desítkách až stovkách členů. Nikdy nevíte, kdo v nich je. Chcete další tipy, jak se chovat bezpečně na internetu?
- Dveře jsou bránou do domova.
Máte kvalitní dveře a bezpečnostní vložku? Skvělé. Tím odradíte mnoho zájemců o vámi nechtěnou návštěvu. Nemáte-li nebo nechcete-li se ihned pouštět do výměny dveří, dbejte alespoň na kvalitní vložku. Ta by měla mít alespoň 3. bezpečnostní třídu. Zajímá vás, co to přesně znamená a jaký je rozdíl mezi klasickým zámkem a tím bezpečnostním?
- Chytré osvětlení prohloubí pocit, že jste doma
Nic nepřitáhne pozornost více než dům, ve kterém se už několik dní nesvítí. Nebo naopak se v některých místnostech svítí soustavně. V současnosti se nemusíte spokojit s automatickýma spínači, které v určitou dobu zapnout okruh, který jste si zvolili. Můžete jít dál a zkusit chytré osvětlení a zásuvky. Jdou ovládat skrze mobil a tím pádem si můžete zapnout potřebná světla i z vašeho hotelového pokoje. Pocit toho, že v bytě někdo je, bude dokonalý.
- Při koupi cennosti či drahého přístroje si pořiďte fotodokumentaci
Tento postup byste si měli zautomatizovat. Pro případ problému se vám veškeré fotky cenností hodí. Je však důležité pamatovat na to, že pojišťovny mají své vlastní regule a čím lepší zabezpečení dveří, rámů a oken, tím větší šanci máte na lepší kompenzace.
Máte své tipy, jak vyzrát na zloděje během dovolené?